מזג האוויר האנרגטי לשבוע השלישי של יולי 2019


17.7.19 ירח מלא לוקה על ציר סרטן גדי
ירח מלא מייצג שיאו של מעגל אנרגטי שהחל במולד, המולד הנוכחי החל בליקוי מלא ולכן השיא שמגיע “סוחב” אתו את הסוגיות שנזרעו במולד .. למרות שמדובר בליקוי חלקי, אין כמו ליקוי להראות איפה נמצא הצל במיוחד שהירח נמצא במקום הכי רחוק מהבית..

ירח מלא על ציר סרטן /גדי מעצים את האנרגיה למקומות חזקים במיוחד ואת התנודות הפנימיות למקומות לא מוכרים.. השיח בין הסרטן לגדי בדבר על הנדנדה בין המעגל הראשוני ממנו אנו מגיעים לבין המעגל החברתי אליו אנו רוצים להשתייך דרך הישגים והצלחה.. השיח בין המקום הרך הראשוני של החוסר אונים למול המקום הקשה והנוקשה זהו שיח שעוסק בלהיות שייך.. המבחנים שנפגוש תחת האנרגיה של הליקוי יגיעו לנו ביכולת שלנו לגדל עמוד שדרה , בהישגים שלנו ביחס לעמידה ברף של ראוי להיות שייך ולכן זמן זה לוחץ חזק מאוד על תחושת והרגשת השייכות שלנו..

אם נתבונן בשתי הדמויות הפנימיות המופעלות תחת ליקוי זה, האחת מהדהדת עם אנרגיית הסרטן, דמות התינוק הפנימי /דמות האם הפנמית והאת מהדהדת עם אנרגיית הגדי, דמות הצנזור. כיון שמש נמצא בסרטן במיקום שלא נוח (הירח שליט מזל סרטן ) והריח נמצא במקום לא נוח (במזל גדי במקום הרחוק ביותר מהבית) נוצר לנו מצב בו שתי דמויות מפתח שמעניקות לנו ביטחון של שייכות ועמידות .. נמצאות במצב לא נוח, כמו במשחק ילדים של ללכת על שביל אבנים ולא לגעת בקווים.. יש כאן יותר מידי קווים וזהירות יתר עם תחושה שאם אגע בקווים משהו יקרה.. הפחד שמא או האשמה שעשיתי מלווים זמן זה בצורה חזקה מאד

הדמויות הפנימיות שלוקחות חלק בנדנדת הליקוי מדברות על צרכים מאד ראשונים מחד ומאד בוגרים מאידך, חוסר אונים מול אחריות יתר, תלות מוחלטת למול לבדות ועצמאות יתר, הכל מוקצן והכל פורט על המיתרים העדינים ביותר של הנפש, של זיכרונות, של הצפה ושל הכרח לראות את הצללים .. גם אם נעצום עיניים הצל עדיין ייפול מבפנים

זהו צל שנוגע לפחד להיות לבד, לתחושת זמן שזולג ונעלם, לחוויה של חוסר אונים וצורך עז בהזנה והכרה ..לכולנו יש את הצרכים האלה, לחלק מאיתנו יש מערכת שחווה את העולם כמאיים יותר, לחלק מאיתנו יש מערכת סופר רגישה שחווה את המציאות כמציפה במינונים ענקים, לחלק מאיתנו יש זיכרונות עמוסים מאד גם ברמה גנטית וגם ברמה קארמטית, לחלק מאיתנו אין מספיק עור לעטוף את עצמינו ו… כל אלה חווים את הליקוי באופן חזק מאד כיון שליקוי זה מראה את מה שיש והמתנה שמגיעה היא הראיה, ההסכמה להבין ולזהות שדווקא המקומות הריקים הם המקומות בהם נתנה לנו הזכות למלא מתוך בחירה..

זמן זה של הליקוי מקבל העצמה בגלל סטורן ופלוטו בגדי שלוחצים על הירח שרק יצא מהשפעתם ומול השמש .. (שמש מול סטורן: הצלחתי או נכשלתי? שמש מול פלוטו: תעצרו את הרכבת אני רוצה לרדת) כל ההשפעות הללו מושלכות למקום המעודן והרגיש שביותר של אותו תינוק פנימי חסר אונים ולכן ההתכווצות וההתקפלות תחת הליקוי יכולים להיות במינון גבוה מאד.. שוב, המטרה להציע מסע של התפתחות תחת עינו של הצנזור המתפתח למורה פנימי ותחת השפעת המפלצות הפנמיות ההופכות לאלכימאי מחולל תמורה תרתי משמע..

נקודה נוספת שחשוב לציין בנוגע ליחסים בין השמש והירח, שמש וירח מציגים שני קצוות מנוגדים (משלימים) זכרי ונקבי, שכל ורגש, מדוע ולא מודע, עולם שבחוץ ועולם של בפנים ו.. לכן כשיש לנו מצב של ירח מלא, נוצר חזק מאוד על סוגיות של שיווי משקל בכלל ובפרט בגלל הליקוי ..שיוו משקל בין רגש לשכל, בין שבט משפחתי מקורי לבין המטרות וההצלחות בחוץ , בין אידאלים לפרקטיקה, בין אישי לחברתי, בין נסתר לגלוי.. לכן, זמן זה מאפשר גישה לפתרון הסתירות בחיינו ויצירת שווי משקל ואיזון ..

זמן מיוחד לעבודה פנימית עמוקה על דמות התינוק הפנימי או דמות האם הפנימית ומערכת היחסים שקיימת עם דמות זאת, בין אם מדובר על אימא ביולוגית או כל דמות מטפלת מטפחת , מזינה ומעניקה את החום והאהבה ללא תנאי כדי שנגדל להיות מי שאנו יכולים להיות.. האם? אלמנט נוסף שקשור לשלבים מקודמים מאד של הילדות הוא האדמה עליה אנו גדלים, האם האדמה מזינה ומעניקה או אדמה שלא מאפשרת לנו לגדול באופן מלא.. חוסר באש, אוויר, מים או אדמה יכול להיות בעל משמעות עצומה במסלול ההתפתחות שלנו..

הצל שמוטל על מקום זה יכול לגרום לנו לזהות את החלקים השבירים והכואבים .. המטרה לראות את המקומות הללו ולנצל את אנרגיית הליקוי (בין שלוש נקודות עובר קו ישר אחד) לפריצת המטריקס ויצור מרקם אנרגטי חדש בו הקרקע לגדילה מדויקת והמטרות להצלחה מאפשרות מימוש והגשמה..

17.7.19 ונוס עושה מולות לסטורן
הזווית בין ונוס לסטורן נוגעת באחד הקונפליקטים הראשונים של חיינו מה אנו צריכים וזקוקים (ונוס) ) לבין מה צריך ונדרש לעשות (סטורן). הפער בין לבין יוצר מקום של סדק דרכו אנו דולפים ונחלשים ולכן המולות בין ונוס לסטורן מהווה מראה מדויקת ובוטה לאותו סדק ודליפה בחיינו.. תזכורת לכך שלא ניתן עוד להתעלם מהם.. ואיפה זה בא לידי ביטוי? במפה אישית על ציר סרטן גדי (כן זה מצטרך לאנרגיית הליקוי )

מה זה אומר? : ונוס מסמלת כל דבר בעל ערך בחיינו, החל מחומר/כסף וכלה במערכות יחסים, סטורן בגדי מסמל את עולם המטרות שלנו והאם עמדו ברף של מטרות אלה והגענו להצלחה ומימוש עצמי.. מה הערך הרגשי שאנו חווים כלפי עצמינו מול מה רף הקריטריונים שהחברה הציבה לנו במטרה להיות בנראות ובהצלחה? האם אלה חיי? האם טוב לי? ונוס בסרטן מחברת דרך הרגש והחוויה , משמע: חוויה רגשית וחושית שיכולה לעזור לנו לזהות איפה אנו נמצאים, כמה מקום זה מוזן מהעבר שלנו? האם אנו במקום של מאבק או הקפאה או בריחה? הכחשה וחוסר מימוש של שמחה הכי טבעית וראשונית של החיים? אם התשובה כן, (כנות!). זמן זה יכול להיות נפלא לעבודה אישית בכל הנוגע לשאלות אלה. זמן לגעת באומץ במה נכון ואמתי בשבילנו? איפה אנו מוזנים ומופרים או איפה דולפים ומרצים? אם שאלות אלה נגעו בך, והעלו הרהור ורצון לבדוק לעומק ולצור שינוי כדי להגשים חלומות..

19.7.19 מרקורי ברטרו נכנס לסרטן
מרקורי נכנס לסרטן ב 4.6.19 מרקורי נכנס לזירת המים של אנרגיית הסרטן ומידית נוצר מפגש עם מים מאד עמוקים וראשונים . מים מיצגים את המערכת הרגשית ובסרטן המערכת שנוצרה עוד טרום זיכרון וטרום מילה ולכן העוצמה לא בהכרח מוכרת לתודעה) מה שמוכר לתודעה מייצר המון מתח ולחץ כיוון שאנו לא יודעים איך לנתח ולהבין את זה ..

מרקורי הוא הלהטוטן הפנימי שמשחק בשכל ובאגו, קרבתו לשמש מעידה שמקבל פי שבע יותר אור מהכדור ולכן גם העוצמות של מרקורי מכוונות במינון גבוה מאוד , מסיבה זאת השכל והראש רצים במהירות גבוהה יותר ולא אחת אותו להטוטן פנימי מתיש אותנו עד קצה גבול היכולת, מורט את מערכת העצבים, מגייס את כל האנרגיה להסתגלות ותנועה, דינמיקה וריצה וככל שאנו נעים חזק ומהר יותר כך הלהטוטן הפנימי מוחא לנו כף:) ואנו הולכים אחרי אחיזת העיניים של אותו להטוטן .. המתח והלחץ הם הצל הקבוע ברקע ואותם קולות שנשמעים מהסביבה הקרובה שחתמה וחקקה את הקוד בתוכנו כך נמהר יותר ויותר..

וכשמרקורי חוזר למקום בו שהה לפני הרטרו, אנו יכולים למצוא עצמינו בשיח עמוק יותר עם הלהטוטן המתפתח למספר הסיפורים.. ועל מה ? שיח על החיבור בין המהירות החיצונית למהירות הפנימית, בין המידע החיצוני ששוטף לבין המידע הפנימי, שיח שלוחץ על כפתורי תפיסת המציאות, מתח, עצבנות וחיווט המערכות החשמליות שלנו. שיח זה מוביל אותנו למבחן הרגשות, כן.. השכל לבדו לא יכול לשרת אותנו, אנו זקוקים לחבור רגשי שיעניק מהות ומשמעות..

מרקורי במסעו בזירת הסרטן לוחץ על כפתורים של זיכרונות עתיקים, נוגע בחלקים שגורמים להצפה רגשית, כמו קצוות העצבים טובלים בים של העבר ומאפשרים להציף בגלים ענקים את מה שמסתתר למטה.. ולמה? ההצפה מעלה מהלא מודע אל רבד התודעה ומכאן אפשרות לשנות את המודעות של מה שנמצא בלא מודע על מנת לצור סדר מחדש.

מספר הסיפורים הפנימי מגיע שוב למפגש עם שורשי עם שורשי עץ החיים שלנו, עם זיכרונות עתיקים של השבט אליו אנו שייכים, וכמו כל עץ שרוצה לצמוח ולפרוח למלוא פוטנציאל, רצוי שיטופל בעומק השורשים ובאדמה המזינה אותו.. זמן זה מדבר על מפגש מחודש עם כל מה שיושב על השורשים ועל האדמה המזינה..

במצב בו אנו שוב פוגשים את השורשים נוכל לגלות את החוויה המחוברת לשורשים וכיון שמקום זה מוביל להצפה, יש מצב שנמצא עצמינו שוב פעם בעצבנות ועצבות נוכח שורשים לא בריאים או במצב של הכרת תודה על השורשים הבריאים.. כך או כך מקום זה מציע עבודת עומק והזדמנות נפלאה לטיפול, טיפוח וריפוי שורשי עץ החיים שלנו, מערכות יחסים עתיקות עם השבט שלנו על כל המורכבויות שקשורות לכך..

כיון שמדובר בעבודת עומק על חלקים נסתרים הנובעים מזיכרונות עתיקים, החל מילדות וינקות ועד לזמנים קדמונים של גלגולים אחרים : המטרה לעבוד עם הלהטוטן הפנימי ולשדרג את החומרה, תכנה ומערכת הפעלה של התפיסה, גישה, חיבורים, קישורים ויחסים ויותר מכל את המציאות העכשוויות שהיא פרי עבר למציאות אחרת שנוגעת בפוטנציאל ובחלומות ..כעת החזרה של מרקורי לזירת הסרטן מציפה שכבות עמוקות יותר ובעוצמה גדולה יותר וטוב שכך”) אפשרויות גדלות..

עבודת העומק האפשרית בזמן זה לא רק מפתחת את הלהטוטן הפנימי למספר סיפורים ומסייעת להבין את מהות הסיפור שאנו מספרים לעצמינו בנוגע למקור השורשים שלנו, אלא כעת ניתן לעלות מדרגה למפגש עם הפוטנציאל הגבוה ביותר של מספר הסיפורים: למפגש עם הקוסם הפנימי בעזרתו ניתן לצור קסמים וניסים , ריפוי ושינוי תפיסת המציאות ממקום בו התפיסה מוזנת מהלהטוטן הכלא בהצפות רגשיות לקוסם המשוחרר לצור מפגש נקי ובריא .. מעוף מעל ומעבר… כל המאור מקבל העצמה במפגש של מרקורי עם השמש ובשינוי פאזה ביחס לשמש .. פרטים לקראת מפגש מרקורי עם השמש : תחילתה של שנה מקוריאנית חדשה.. (21.7.19) 

ורק כדי שנדע שכולנו באותו דף:) הנה תאריכי מפתח של הרטרו של מרקורי
מרקורי נכנס לסרטן 4.6.19
מרקורי נכנס לצל טרום רטרו ב- 20.6.19
מרקורי נכנס לאריה ב- 27.6.19
מרקורי נכנס לרטרו ב- 8.7.19
מרקורי חוזר לסרטן ב- 19.7.19
מרקורי מתחיל מעגל חדש ב- 21.7.19
מרקורי מסיים את הרטרו ב- 1.8.19
מרקורי חוזר לאריה ב- 11.8.19
מרקורי מסיים את הצל פוסט רטרו ב- 15.8.19
מרקורי מסיים את מסעו באריה ב- 29.8.19


21.7.19 ונוס עושה מולות לפלוטו
ונוס שליטת מזל שור ופלוטו שליט מזל עקרב ולכן המולות היא טבעית, מולות זאת מייצג את הפער בין המשאבים האישיים של האדם לבין המשאבים שמגיעים מהעולם שמחוץ לאדם עצמו ולכן ציר זה מייצג את מהות העונג והכאב בחיינו: החל מהתניות, מניפולציות וכלה בהעצמה והפריה הדדית…

אמנם ונוס בסרטן ופלוטו בגדי, אך הקומפלקס שנוגע לעונג וכאב פועל באופן חזק יותר כיוון שמזלות קרדינלים מייצגים לחץ לפעולה, כיוון שציר סרטן/גדי מדבר על שייכות ולכן האתגרים של אנרגיה זאת יאפשרו לנו לנקוט פעולות בכל הנוגע לעונג וכאב של שייכות, החל ממקום משפחתי וכלה במקום של הצלחה והכרה בעולם החיצוני.. זה הזמן לצלול לעומק הסוגיות האישיות ביותר, ולמה? ונוס מאפשרת את הזיהוי דרך המערכת החושית ופלוטו מוביל למבדק של הנשמה, כוחות שמעבר לחושים לכן בקלות רבה מאוד ניתן להגיע למסע בעולם של צללים כשהמטרה ללמוד את הצל ולצור דיאלוג חדש עם הצל…

הדיאלוג מתחיל עם כנות עמוקה ביותר ממנה ננסה להימלט לא פעם , אך זמן זה מכריח להתבונן באומץ בצל ולהכיר את מהותו, מניעיו, מסלולו והרווח הנקי שאנו מקבלים מהצל …אגב, זה המקום שמומלץ לבדוק את מסלול הקארמה והדארמה שמאפיינים את ונוס ופלוטו וממקום זה ניתן להגיע לרבדים העמוקים ביותר של הקומפלקס אותו מייצג הדיאלוג וממקום זה לשנות ולהתמיר את האנרגיה מפחד לאומץ, מייאוש לתקווה ומהתבססות בבוץ להסכמה לצאת למרחב הוויה נקי ונכון

21.719 צמידות שמש ומרקורי ברטרו
לפני יומיים עסקנו במרקורי שחוזר לזירת הסרטן .. כעת מגיעים לנקודת מפתח חשובה מאד במסלול של מרקורי, שנה חדשה!תחילת שנה מרקוריאנית חדשה צמידות זאת מצביעה על תחילת שנה מרקוריאנית חדשה.. 

בנקודה שמרקורי ברטרו נצמד לשמש. נוצר סיום של המעגל הקודם של מרקורי והתחלת מעגל חדש. נקודת זמן זאת פותחת דלת חדשה בכל התחומים המרקוריאנים: החל מתקשורת בין החלקים הפנימיים שלנו , לתקשורת וקשרים עם אחרים וכלה בתקשורת וקשרים עם היקום והבריאה. כיוון שמתחיל מעגל תקשורת חדש, נמצא עצמנו צריכים לצאת מהמקומות המוכרים של תרגום המציאות, ולכן לא מעט מתח מלווה זמנים אלה..

מעניין שמרקורי מתחיל את השנה החדשה שלו כשפניו מול השמש ואחריו לכדור, לא בכדי דווקא נקודת ההתחלה מצויה בתוך אי וודאות, חושך והסתר ועם זאת לוחצת על הכפתורים הראשונים ביותר של הסקרנות וצורך להבין מה קורה) המסע לעומק הבנת המעגל האחרון של מרקורי והמחזורים של מרקורי על המפה האישית מסמנים את שביל הזהב לידע והבנה עמוקה של האני.. ומכאן הסקת מסקנות והתחלה של חשיבה חדשה.. המטרה: למצות זמן זה ולהיפתח לרבדים החדשים, לנוע עם הידיעה האינטואיטיבית העמוקה במהות ומשמעות המסע, קורטוב של תקווה, תפילה ואהבה יכולים להיות ציוד נפלא בזמנים אלה.. עד שנגיע לנקודת הפנמה הבאה לכשמרקורי יסיים את הרטרו ויכנס לצל פוסט רטרו..

טיפ, לעקוב אחרי מערכת הרטרואים של מרקורי בשנים האחרונות ולסמן את נקודות השיא כאבני דרך..למי שרוצה לעשות זאת, אני זמינה לקריאה מרקוריאנית מיוחדת:) לפרטים נא לפנות אלי

ברכות לשבוע נפלא

דילוג לתוכן