מרקורי ברטרו

אחת לשלושה חודשים מרקורי נכנס לרטרו ועם כניסתו לרטרו עולים וצפים קולות של חשש, טרוניה, קיטור, פחד וחוסר שקט, על רקע של אנחות המלוות בפחד מאותו פלנטה שהחליטה ללכת אחורה..
למעשה ברמת הפרקטיקה: במהלך שנה שלמה, מרקורי נסוג בערך 65- 70 ימים, אך קבל שם כל כך רע שנראה שכל הזמן נמצא ברטרו או לחלופין שמשהו לא עובד, יש את מי להאשים.

האם כל שלושה חודשים בזמן בו מרקורי נסוג אנו אמורים להיכנס לפחד, חשש ולהקפיא עצמנו ולא לעשות כלום? האם יש משהו בתכנית הגדולה שיוצר מצבים “זהירות-עצור” או מצב של לגיטימציה לפחד וחשש? התשובה חד משמעית: לא
אז רגע לפני שבוחרים בעצירה מוחלטת של החיים, או דחייה של החלטות בעלות משמעות או הסכמה לחכות עד יעבור ה”זעם” בואו נלך לעובדות: מרקורי הוא הפלנטה הקרובה ביותר לשמש לכן הזמן שלוקח למרקורי להקיף את השמש הוא הקצר ביותר, למעשה כל רטרו מהווה נקודת ציון לשנה מקוריאנית חדשה או למעגל מקוריאני חדש, ומה זה אומר?

מרקורי מסמל את תכנת החשיבה, איך המיינד עובד, איך המערכת המנטאלית מתפקדת ומכאן צורת קומוניקציה, בסיס לכל צורת יחסים החל מהיחסים בין אדם לעצמו על מגוון הדיאלוגים הפנימיים, כלה ביחסים עם אדם אחר, חברה, תרבות, מטרה, יעד או חלום: אבן הבסיס היא מרקורי.

התנועה של מרקורי כמו כל פלנטה היא תנועה אליפטית ולכן המהירות משתנה לאורך הסיבוב סביב השמש, כשמרקורי מגיע למקום בו הכי קרוב לשמש כוח המשיכה של השמש משנה את מהירות התנועה של מרקורי ולכן נראה מהכדור כאילו הולך לאחור. נקודת זמן זאת מכונה רטרו, בזמן זה נראה כאילו מרקורי נע אחורה בשמים, למרות שמבחינה אסטרונומית עדיין נע קדימה, אשליה אופטית נוצרת בשל שינוי מהירות, בדיוק כמו בכביש שאנו מאיצים נראה כאילו המכונית ליד מאיטה, שינוי יחסים יוצר אשליה מחד ומאידך ברמה סימבולית כמה וכמה מפתחות מעניינים.
במהלך הרטרו, הקלסיקה טוענת להפרעות בתקשורת, אך הבנת הסימבוליקה של הרטרו מאפשרת לנו לראות שנוצרים תנאים שונים ומכאן הזדמנות חדשה: התייחסות אחרת למפגש עם עצמינו, אחרים והמציאות בכלל. הרטרו מאפשר לנו בראש וראשונה לעצור ולסגור מעגל, בהמשך לזרוע כוונה ומשם לעצור ולצאת למגמה של עשייה. ולמה? כל שלושה חודשים מרקורי מסיים מסלול סביב השמש וכשמגיע לנקודה בה המרחק בקצר ביותר בינו לבין השמש, מהירותו משתנה בתחילה המהירות מואצת ואחר כך מואטת , נקודת שינוי המהירות וגרמת לנו לראות כאילו הולך אחורה , מבחינתנו יושבי הכדור מסמן נקודת שינוי בנוגע לאנרגיה של מרקורי, זמן זה יוצר תדר שונה, מהירות שונה, קצב ומקצב שונה, למי שתפיסת המציאות מקובעת או למי שנעול ומתקשה להתרגל לשינוים, יגלה זמן זה כמאתגר ומקשה..

ממקום זה אסטרולוגיה ישנה לקחה את זמני הרטרו כקשים ומאתגרים כיוון שהשפה האסטרולוגית היא שפה המתרגמת את תנועת הכוכבים והשפעה על דפוסי התנהגות ולהתנהלות על הכדור, נקודת השינוי מהווה נקודת התחלה למעגל חדש שמשחזר עצמו כל שלושה חודשים דרך מזל שונה..

כיוון שמרקורי מייצג תקשורת, בין אדם לבין עצמו, בין אונות המוח, בין השכל לרגש, בין אדם לבין החברה בה חיי ובין האדם ליקום, זמן זה למעשה מכייל את האדם ביחס לגורמים גדולים ממנו ומאלץ לשנות מהירות (בדיוק כמו בשמים) אחרי כל שלושה חודשים יש לנו שלושה שבועות (זמן הרטרו) לעכל, לעבד, להטמיע את החומרים שליקטנו במהלך השלושה החודשים האחרונים כדי לצור לינק רגשי וחיבור לשאר המערכות ולסנכרן את המערכת האנושית במקביל כמובן חיבור למערכת חברתית, תקשורת בכלל, מידע וידע ועוד..

בתחילת הרטרו נוצר שינוי ראשוני, בזמן זה אנו וסוגרים קצוות פרומים וממקדים להתחלת מעגל, המשך הרטרו מהווה נקודת התחלה וזריעה למעגל הבא וסוף הרטרו אנו מתכוונים החוצה שוב, אלא שעדין תחת השפעת הרטרו עד שמגיעים למעלה ממנה החל הרטרו ומשם ניתן לצור נקודת מפתח נוספת בתהליך ..

מי מושפע באופן מיוחד מהרטרו של מרקורי? לכל מי שיש חתימה חזקה של תאומים או בתולה (מרקורי שליט שני המזלות) יושפע באופן חזק יותר, אך טבעי יותר שכן מכוונן לתדרים של מרקורי, במקביל, לכל מי שמרקורי עובר על מאורות, פלנטות אישיות, נקודות מפתח במפה ועוד..

דרך נוספת להבין את הרטרו של מרקורי, מרקורי מסמל ומייצג את הבסיס הראשוני ללימוד, הבנה, תפיסת מציאות והתפתחות של כל אדם כאינדיבידואל ושל כולנו כמאסה אנושית.
מרקורי מייצג את תבנית המחשבה, הלימוד, ההתנהגות וסט הפעולות האוטומטיות שרכשנו כדי לאפשר לנו קיום יומיומי (תארו לעצמכם איך איפה היינו אם בכל פעם שהיינו צריכים לעשות פעולה פשוטה ויומיומית היינו צריכים להתעכב ולחשוב על זה, החל מצחצוח שינים , כלה בהליכה, דיבור, שפה ועוד..) כך ששגרת האוטומציה היומיומית מאפשרת לנו להיכנס ל”מוד” של “טייס אוטומטי”. ברטרו, בגלל שינוי המהירות ניתנת לנו הזדמנות לקחת את ההגאים לידיים ומכאן שינוי כיוון, מגמה, מטרה ויעד ביחס לחלום האמתי שלנו. ניתנת לנו הזדמנות לעצור ולבדוק האם זה נכון לנו באמת, לא מדובר בכל מה שלמדנו עד כה, כמו צחצוח שינים או רכיסת רוכסן, מדובר במה לא משרת אותנו בדיאלוג הפנימי, בתקשורת עם הסביבה, באופן הבנה, עיכול, עיבוד והטמעת מידע : כל מה שלא משרת אותנו נראה כאילו מתקלקל, התדר לא עומד במבחן המציאות וברמת הפרקטיקה, תחושה של חוסר סנכרון וחוסר התאמה.

ברמה של הזדמנות, הרטרו מאפשר שינוי מקצב, הקשבה והאזנה למערכות שמעבר לאוטומציה, גילוי רבדים ומממדים פנימיים שלא היו חלק ממערכת הטייס האוטומטי, הבנות גדולות/גבוהות, פילוסופיות נחשפות בזמן זה, מחשבות, רעיונות מעובדים ברמה פנימית יותר מאשר ברמה חיצונית.

בניגוד לאסטרולוגיה ישנה שהזהירה מפני הרטרו של מרקורי, אסטרולוגיה מודרנית מדברת על ההזדמנות של מרקורי ברטרו : זה לא זמן רע, זה זמן קשה אם לא מוכנים וממשיכים להתעסק בחומרים “ממוחזרים”, כיוון שכולנו מחוברים, מקושרים.. כחלק ממארג האנושי, כיוון שאנו מחוברים אנרגטית עם כל מי אנו בקשר, שמרקורי יוצר תנועה “אטית” יותר או “נסוג”, הקשרים החוטים האנרגטיים שמחברים את כולם נעשים יותר “צפופים” יותר תנועה.. יותר סיכוי לקצרים, לקריסת מערכות “קשרים” ממש כמו מערכת כבישים בשעת עומס.
שיש מצב של עומס תנועה, שיש מצב של “צפיפות” למה אנו נדרשים? לצאת ממצב של טייס אוטומטי, להיות קשובים לשינוים הנדרשים, להתאים עצמינו למהירות, לקצב ולתנועה בכל הרבדים.

במילים אחרות: הבסיס לכל אינטראקציה בעולם הוא היכולת ללמוד, להסתגל ולתפוס את המציאות הכי קרוב למה היא באמת..כשמרקורי ברטרו: נוצר חלום של הזדמנויות לבדוק את הסוגיות הללו ומכאן כמובן יכולות לחיות ולנשום .. אם יש קצרים ויש קושי לנשום ואם יש כעס המתבטא בעצבים או “קלקולים” זה רק הודעה מעניינת של היקום שאפשר לעשות משהו לא רק להאשים את מרקורי:) הכול אפשרות והזדמנות ואם מאפשרים להקשבה הפנימית ולאינטואיציה להיפתח למצב אחר, דינמיקה אחרת, קצב שונה ותדר אחר.. תמיד מקבלים פתרון לבעיה ואולי נכון יותר להגדיר שינוי מצב מסטטי לדינמי ומכאן התנועה תמיד מביאה למשהו חדש, זווית חדשה, פרספקטיבה אחרת ומכאן כמובן אפשרות לחוות את החיים באופן מעניין יותר, מרגש ומעשיר

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן