אוראנוס

אם אוראנוס יכול היה לדבר.. היה אומר כי אנו האנשים דבקים במציאות מדומה, בביטחון שווא, אנו מאבדים את התחושה והרצון להרפתקה, אנו מאבדים את ההדרכה הפנימית ברמה של נשמה. הדבקות והאחיזה במוסכמות חברתיות, הכרה וסוגיות של הצלחה מנתקות את הקשר לנשמה, שכן סוגיות אלה לוחצות על כפתורים של פחד ואשמה ומקום זה מקפיא ומנתק את החיבור האנרגטי לנשמה.. וכשמתחילים לחיות ממקום של פחד, השמחה, הגדילה וההתפתחות הטבעיים נעצרים ואנו מתחילים לסמוך אך ורק על מה שניתן למדוד בתבניות מוכרות, משמע ישנות ומקובעות. לאט לאט אנו שוכחים שיש שם משהו מעבר ומתוך הפחד והקיבעון נכנסים לתרדמה עמוקה מחד ומאידך ריצה הישרדותית להשיג את הביטחון לכאורה.

אנו לומדים לסמוך על מה שניתן למדוד ולשקול ביחס למה שמוכר ונתקעים באינטליגנציה אינטלקטואלית, מוסרית, מנטלית וחברתית ולא יכולים להתחבר למשהו שמעבר, החל מאינטואיציה וכלה באינטליגנציה שמעבר למה שניתן למדוד, לשקול ולהשוות.. אנו לומדים לספר סיפורים, להאמין ולדבוק במה שאנו מכירים , להיאחז בקרנות המזבח ושוב, שוכחים את החיבור למה לא מתיישב בתוך התבניות ודפוסים הללו.. אוראנוס מייצג את הדמות הפנמית שבתוכנו המגיעה להטיל ספק ולנפץ את התבניות הקבועות, הסכמות קולקטיביות, אמונות ודפוסים שלא נכונים ולא עדכניים כדי לאפשר חיבור מחדש למה שמעבר. לכן מעברים אוראניים יכולים להחוות כמשברים וכניפוץ של מה שמוכר וידוע, מעברים אלה יכולים להפחיד ולגרום לחוסר אונים, אך המטרה ברורה: להעיר ולעורר.. לחבר לאמת טהורה שלא נשענת על ביטחון שווא או על מה שמשרת לכאורה.

אוראנוס מייצג את הקול הפנימי שמחבר אותנו לצמיחה מעבר למה שמוכר, לכן מאפשר לנו להגיע לאינדיבידואליות וחיבור לאני האמתי האותנטי.

אסטרולוגית, אוראנוס משויך לשלוש הפלנטות הטרנס-פרסונליות. שלוש הפלנטות הללו עוסקות בחלקים שמעבר לפרסונה. כל פלנטה עוסקת ברכיב מסוים המאפשר להתמיר את הצמיחה מעבר לממדים של מקום וזמן, מילות מפתח שהולכות עם אוראנוס: חירות רוחנית, נקודת האבולוציה לכשהאגו משלים את הדרישות הסטורניות, לכן אוראנוס מייצג את הפריצה אחרי העיכול וההשלמה של מה נדרש ברמה חברתית, צמיחה מצורה קריסטלית ופתיחת הדלתות להוויה של האני האמתי המשוחרר מהתניה, פחד, ביטחון בקיים, קיבוע ודפוסים חברתיים, מוסריים, חרדות וצללים.

הפלנטות החיצוניות מאפשרות אבולוציה של המודעות מעבר לקיום הבסיס של האדם, הפלנטות החיצוניות מייצגות כפתור לפרספקטיבה שונה, עירות, עירנות, מודעות מעבר לקיים, למעשה מאפשרות מגע עם משמעות הקיום.

הפלנטות הפנימיות עוסקות בהגדרת האני, ברצונות, צרכים, חשיבה, קומוניקציה, הסתגלות סביבתית, ביטחון, הגנה ומגננה, משפחה, ביטוי ויצירה, השקעה ותמורה, התנהלות יומיומית, איזון ומקור ביטחון עמוק לקיום, פחדים, פילוסופית חיים, תפיסת מציאות, מוסריות, יעוד, התמודדות עם אוטוריטה ומסרים מבית ומחוץ, חלומות חברתיים, מימוש וחיבור, לכשנוצר גיבוש מלא ותיחום של האני השלם למעשה נוצרת פלטפורמה לשחרור ההתניה, היחסיות, המקום והזמן על ידי פתוח מודעות ותודעה למעבר למגבלות האני, האחר ותפיסת היחסיות…כאן מגיע אוראנוס. אוראנוס מייצג את השינוי המזעזע ומפרק, שינוי כאוטי בחיים, שבירת דפוסים, אוראנוס מאלץ לצור שינוי, לשחרר את הישן, את הבטוח ולהיפתח לרעיונות חדשים, תפיסה חדשה, עצמאות בלתי תלויה, לא שגרתי ולא קונבנציונלי. ברובד הפיזי: שינוי ושבירה של כל מה שהאדם שואף אל, כל מה שמייצג ביטחון, חומר, מעמד, מוסר, דרך וחוליות בשרשרת הזמן, סיבה ומסובב, פחד, תפיסת רעיון ההצלחה וכישלון. ברובד הרגשי/פסיכולוגי, המודעות נפתחת לעולם לא מוכר, רעיונות, תחושות, פתיחת התודעה וההוויה הרגשית באופן שמותיר תחושה של אין אדמה תחת הרגלים (אוראנוס על פי המיתולוגיה אל השמים) אוראנוס מייצג את השונה והלא מוכר, שינוי גבולות המוכר והמותר, שינוי רדיקלי, האנרגיה האורנית יוצרת תחושה של כאוס, תוהו ובוהו, חוסר ידיעה, נכונות לפרק את הכול באופן מיידי, כדי להיפתח מחדש למעבר למגבלות וגבולות של מקום וזמן..

ואם נחזור שוב להתחלה, אם אוראנוס היה יכול לדבר היינו שומעים: בקר טוב:)) האם נוח לך במוכר והידוע? האם המסגרת יושבת נעוצה היטב במסמרות האישיות שלך? האם יש את התחושה של שלימות? זה הזמן להתעורר ולפתוח למשהו חדש ושונה.. זה הזמן לנתץ את המזבחות, המוסר, האגו המשולם, עקרון ומהות המשבצות ללא ידוע….אז כמה שנוח בקונפורמיזם הידוע, מקום זה מונע עצמאות אמתית, אינדיבידואליות, שונות, ייחודיות ויותר מכל חופש.. חופש להגשים חלומות!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן