יופיטר

יופיטר הוא הפלנטה הגדולה ביותר במערכת השמש שלנו, זוהי פלנטה ענקית שדומה לשמש בהתנהגותה: בגלל גודלה ובגלל יכולה ההקרנה שלה. גודלה הוא פי כמה וכמה ממקום מושבנו על הכדור ובמקביל זוהי הפלנטה היחידה במערכת השמש שלנו בעלת יכולת הקרנה. לכן יופיטר מסמל שפע, התרחבות, חכמה, אמונה (כל נושא האימון ואמונה)בשל כך, יופיטר מספק את הצינור לחיבור לאמת, לחוקיות הגבוהה של היקום, לאמת אישית ואוניברסלית, אמונה. אמונה ללא פורמט לא מתגשמת ולא מתעלת עצמה לשני כיוונים של שיפור.

כשמדברים על יופיטר מדברים על אנרגיה מטיבה, משפרת ומרחיבה: ברובד הפסיכולוגי אותה אנרגיה המאפשרת התעלות במצבים לא נוחים דרך התמרת המודעות וקבלת פרספקטיבה גבוהה יותר. יופיטר מאפשר שיפוט והבנה הנובעים מהתנסויות החיים: מהמסע על הגלגל מטלה ועד עקרב, יופיטר מאפשר להתמיר את ההתנסויות האישיות ליכולת שיפוט הנובעת מחכמה של אותן התנסויות לצד הבנה, אמת והזנה ממקורות גבוהים יותר.
החכמה הגבוהה יותר מעניקה לנו הבנות מסוימות על מהות המושג צדק, ולא בכדי בעברית שמו של יופיטר הוא צדק וכאן נוצר לנו צהר מרתק למחקר ובדיקה מחודשת של המושג צדק. מהו צדק? אישי? חברתי? אוניברסלי? ממה עשויים החומרים של הצדק? מה מזין אותם ומה מצל עליהם?

יופיטר במיתולוגיה הוא אבי האלים, האב השמיימי הוא בעל הכוח והעוצמה הגדולה ביותר בעולם האלים, לכן מסמל גם בחיינו את מוטיב האל הגדול. כאבי האלים יופיטר הוא יוצר החוק ומעניק המתנות, לכן הלא מודע שלנו שואף להתחבר לאנרגיה של יופיטר כדי לזכות בהדרכתו ומתנותיו. למעשה יופיטר מייצג את כמיהה לאב שמימי ואת הצורך להתנסות תחת החוקים בהדרכה של העיקרון הרוחני.

באסטרולוגיה קלסית יופיטר נקרא גם המיטיב הגדול, לכן מייצג את הקונספט הרעיוני של ההטבה, השיפור וההרחבה, ושוב חוזרים למקום בו יופיטר מדבר על האפשרות לשפר, להגדיל ולהטיב את המצוי.
יופיטר או צדק הוא פלנטה חברתית, לכן משפיע על קבוצות של אנשים ברבדים של אמונה, פילוסופיה ודרך חיים המושרשץ מהעבר, מהתנסויות קולקטיביות ומכאן גם הצורך העז להתחבר עם קבוצות שחולקות את אותה אמונה ואותו רעיון פילוסופי, קבוצות אלה מאפשרות להגדיל ולהרחיב את העיקרון האמונה והדרך החיים האישית.

יופיטר הוא ארכיטיפ ועקרון המגדיל ומעצים ולכן למעשה שם עדשה מגדילה דרך הפן האישי, אמונה לעולם לא יכולה שלא להיות אישית, אמנם אמונה ניזונה מגבוה, מחוקיות היקום אך ההתנסויות האישית היא אשר מובילה את האדם לחפש ולאמץ את יופיטר לחייו, ובמקום זה כדאי להזכיר את המסע לאורך הגלגל עד המפגש עם יופיטר. מסע מטלה לעקרב, מחיים למוות והתחלה חדשה, בה ניתן לפגוש את ההנחיה האלוהית, אמונה וחוקיות קוסמית שמעניקה אפשרות ללמוד ולהתפתח ומכאן גדילה ופריצת גבולות המאפיינים את מהות יופיטר.

יופיטר כשליט מזל קשת ודגים (מזלות משתנים) מייצג את היכולת הלימודית, תפיסת מציאות והצורה בה בנוי המיינד שלנו, כיוון שיופיטר שליט של “מזלות גבוהים”הוא מאפשר לימוד גבוה, פיתוח המודעות והתודעה על ידי ראיית התמונה הגדולה. פתיחת אופקים למעבר ל’קבוע’ למוכר והידוע, ובכך רצון אחר, רצון לפרוץ מעבר למוגבלות המרחב הבטוח.
האנרגיה של יופיטר מדברת על פיתוח הרצון להיות חלק ממשהו גדול יותר ומכאן הפתיחות מעבר למוכר והידוע, להיפתח לחכמה שהיא פרי האיסוף (סוף הסתיו) התובנות מגיעות ממרקורי, דרך איסוף אינפורמציה, אנליזה, מידור וקטלוג ומכאן התמרת הפאזה של מרקורי על ידי יופיטר דרך התנסויות החיים.

מילות מפתח שהולכות עם יופיטר: שפע, התרחבות, חירות, אמת, חוקיות, נדיבות, אושר, שמחה, אופטימיות, פילוסופיה, מסעות (בכל הרבדים) השכלה גבוהה, כבוד, מזל והצלחה.
כדאי לראות שיופיטר מדבר על לצאת החוצה ומכאן עונה למעשה על כל מה האדם מכניס פנימה.
יופיטר מדבר על לחלוק ולהתחלק, להתרחב ממה שקיים, יופיטר מדבר על הזנת המיינד, הגוף והנפש תוך התחדשות, אגב,
שמדברים על פוטנציאל הרוחני של האדם, כדאי לבדוק את יופיטר (מזל/בית והיבטים) יופיטר מאפשר לצאת ולבטא את המודעות של האני דרך הפילטר האישי עם הזנה חברתית (הכוונה לחוקים החברתיים של האדם).

ומכאן כמובן גולשים לצד המוצל של יופיטר, הצד המוצל של יופיטר יכול להפיל בדיוק כמו לרומם, הצד המוצל נופל למקום אישי של אני יודע: שבוש העקרון האלוהי, וממקום זה ניבנת גאוות שווא, חוסר יכולת לראות מעבר להתנסות אישית (פרי ובסיס האמונה האישית) הדוגמה הטובה ביותר בקנה מידה גדול: הדתות ודרך התגלמותן על האדמה.
הצל נוסף מופיע בפוקוס עצום בנקודה אחת בחיים ושכחה של כל השאר, וכל זה תחת הצהרות של אני מאמין, ואם תהליך זה מרחיק לכת נוצר אפקט משיחי מתעתע שמוביל לבזבוז ופיזור.
צל נוסף של יופיטר הוא דעתנות, אני יודע כי אני יודע כי אני יודע ורק לדעתי ראויה להישמע, מקום זה יוצר יהירות, ואם יש מעט עזרה ממארס, אפשר להגיע בקלות למקום של ניסיון לכפות דיעה, ולכאורה ממקום טוב, מרצון לשפר חיים של אדם אחר: החל מכפיית דעה, תרבות, דת, גישה ואמונה, ממקום זה קושי בפשרות ומכאן קצרה הדרך לעיגון חזק באני והרחבת המקום של גאווה לממדים חסרי גבול או מעבר לגבול הנורמה והחוקים החברתיים תחתם אנו אמורים לחיות.

יופיטר, בסנסקריט נקרא גורו, מי הגורו שלך?:) והאם אמיתי או שמא תעתוע שווא?

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן