כירון בדגים

כירון מייצג את הפצע ואת הריפוי, את הכאב והמזור, את ההפרדה והאחדות.. אנרגיית הדגים מחברת אותנו לדמות החולם ומסעו של החולם ממקום של חלום ושברו ועד התפכחות והתפקחות למימוש מלא ולידה מחדש..

כירון בדגים מספר לנו על הפיצול של הדגים הנעים בשני כיוונים שמייצרים אישיות חצויה שנקרעת בין החלק שאמור לשרוד את העולם לבין החלק שאמור לשרוד את הפער בין חומר לרוח, הקרע מחבר אותנו לקושי בזיהוי האינדיבידואליות ולכן ההקטנה העצמית מול תמונת היקום העצומה, ולכן הפצע הוא פצע של הבלעות בתמונה הגדולה או לחלופין פצע הריקנות של הצל של בתולה המגיע עם עיסוק אין סופי בפרטים ללא יכולת לראות את התמונה הגדולה ומכאן התשה עצומה של המערכת שגורמת מצד אחד לתפקוד יתר ברמת החומר אך הפרדות מעולם הרוח. דרך נוספת היא צלילה עמוקה לתחושת הלא קיים ומכאן נוצרים הזרעים הראשונים לחולי אמתי של הנפש.

דרך אחרת שכירון מתבטא בקשריו עם ארכיטיפ דגים יצור תחושה חזקה מאוד שסופת להפרדה/שונות/בדידות וכאב המובילים לפצע חשוף כל כך גדול שיש הכרח להרדים אותו ומכאן מגיעות שפע דרכים להרדמה, החל מאלכוהול, סמים או על דרך שעוזרת להרדים את הרגש הפצע: מקום זה מייצר משעול מדויק לגיהינום אישי, ושוב הקומפלקס המוזר של חשיפה עצומה מול ההכרח להרדים, להדחיק, לשכוח והתעלם כדי לא לחוות את החשיפה וברגע שמשתמשים בפעולות אלה חושפים לעולם חלקים עמוקים יותר ועדינים יותר…מסלול מרתק של התדרדרות אין סופית עד שמגיעים לשלב ההסכמה לרפוי

ארכיטיפ דגים מספר לנו על הערכים הגבוהים ביותר שמהם נוצרנו, אידאלים אלוהיים המשרים תחושה של שלמות ואהבה ללא תנאי ומצד שני החיים עצמם מראים לנו בדיוק את ההפך, החיים מראים לנו את המרחק העצום מהערכים האלוהים ואהבה ללא תנאי.. מקום זה מייצר את פצע הנטישה, גלות, כאב, צער ו… זורמים עם המים הגדולים ומצפים להצלה של אתו כוח עליון כדי לחזור לגן עדן או שמתנגדים בכל הכוח ומקבעים את תחושת הלבד, כך או כך הפצע של התמודדות מול עוצמות ענקיות המעוררות את פצע הקרבן.

זירת הדגים מדברת איתנו על חומרי בראשית מהם נוצר העולם: פרימה מטרייה וכשכירון נכנס לתמונה נולד פצע שכל חומרי בראשית רעלניים ורקובים ולכן החיים נראים כפי שנראים. מכאן נולדת ההרגשה של כאב וסבל: פילוסופיית חיים שמחזקת את החיים כמרק ענק מזמנים שונים, מימדים שונים ומרחבים שונים, שהכול מתערבב והפצע מגיח וצף ומודבק ממקום למקום במערכת, מכאן ניתן להבין את ההיגיון שמאחורי חוסר ההיגיון של הדבקת אזור מסוים באנרגיה שלא קשורה לחלוטין.

כירון בקשריו עם ארכיטיפ דגים מדבר על כניעה מוחלטת למשהו גדול מאיתנו ולכן הכניעה והאבדן מובילים למקומות של בדידות עצומה, תלישות וגלות אנרגטית בדרכים של אין מוצא, הריפוי מתחיל בשינוי גישה ותפיסה, בלקיחת אחריות והסכמה לראות את התהליך ואת החוקיות של התהליך שיצר את המציאות הכואבת ההבנה מובילה לראליזם של המציאות תוך גילוי עוצמות ויכולות שמבוילות לריפוי עמוק של נפש תוך הבנה של משמעות החיים לצד השליחות האישית .

נקודה נוספת שנוגעת בפצע הכירוני בזירה זאת היא סיום והתחלה של פרקים בסיפור החיים, בזירה זאת הכול מתערבב לתוהו ובוהו, יש קושי עצום לסיים משימות הכי פשוטות לא כל שכן מערכות יחסים (כולל זמנים רחוקים מאד עד חיים קודמים) כאב עצום להיוולד למצבים חדשים ויחסים חדשים וממקום זה מאמצים את תחושת האות קין , פגימות, בדידות וחוסר אונים.. נכנעים לזרם החיים שמוביל למקומות הנמוכים ביותר, הריפוי מוביל לגילוי היעוד והשליחות בחיים…

מעבר כירון בדגים מאפשר לגעת בפצעים שצוינו לעיל ולצור ערוץ לריפוי

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן