כירון

התאריך: ראשון בנובמבר שנת 1977 , המקום: פסידינה, קליפורניה, הזמן: ליל כל הקדושים וכל מי שעוסק בין טריק או טריט מוצא עצמו מחוץ לתמונה.. התמונה האמתית מתגלה תחת עדשת הטלסקופ של צ’ארלס קוואל

צ’ארלס קוואל מתמקד על עצם בלתי מזוהה, היה זה גרם שמימי שנע במסלול אורביטלי, אמנם גרם שמימי זה כבר נצפה בעבר, אך נותר ללא שם וללא זהות. אותו לילה מיוחד בו מזוהה בפעם השלישית מקבל “לגיטימציה” לקיומו וכעבור מספר שבועות מקבל גם שם: כירון.

אלפי אסטרואידים ממוקמים בין הפלנטות הנעות במעגלים קבועים סביב השמש, מרביתם מקבלים כינוי מספרי, לרובם ככולם יש הגדרות אסטרונומיות ברורות. אנו יכולים לאמוד ולהעריך מה ומי כל אסטרואיד, אך כירון שזוהה בהתחלה כאסטרואיד לא עומד בקריטריונים, הוא מתגלה כמשהו שונה לחלוטין: הוא לא עונה לקריטריונים של פלנטה, או של כוכב שביט, משהו בו ממרכז ייחודיות, שונות, תמהיל מוזר של הכל ולא כלום… הוא גם וגם וגם ולא כלום וכאן מתחיל הסיפור המרתק של כירון המשקף, מראה, מלמד, מאפשר ופותח ערוץ חדש ומיוחד המציין אבולוציה של שינוי צורה ותנועה..

כירון לוקח אותנו למסע, מסע קסום אל הלא ידוע, למקום בו אנו לא יכולים, לא מסוגלים, לא רואים או …לכודים בתפיסה שלנו כבני אנוש, כירון מציע לנו מסע ללא נודע, לעולמות חדשים שמעבר להגדרות ומעבר לממדים בהם אנו יודעים איך דברים עובדים, כירון יוצר לנו ערוץ למשהו חדש, למעשה כל גילוי של פלנטה חדש משקף לנו פאזה חדשה בהתפתחותנו כבני אנוש, לדוגמה: גילוי פלוטו ב- 1930 גילויו מציע חשיפת הכוחות הפלוטוניים העוצמתיים, המתחבאים מתחת לפני השטח: בין אם כוח ושליטה, פחד, שואה, עוצמה, אחיזה, טאבו, סודות, מורל, מוסר, עולמות תחתונים, כספים, מהפכה כלכלית גלובלית, מלחמה עם כוחות הרס (אטום) כוח ועוצמה בידי בודדים (היטלר) רעיון ההפרדה על גנטיקה ועוד..בו זמנית גילוי פלוטו מציע לנו ערוץ לחשוף ולהוציא לאור את כל הסוגיות הללו שכן המודעות והתודעה הקולקטיבית נמצאים בנקודת שינוי /אבולוציה.

כך גם גילוי כירון מצביע על רובד חדש במודעות ובתודעה הקולקטיבית, ואיך זה עובד? איך מגלים מידע על גרם שמימי חדש? נתחיל במיקומו האסטרונומי, מסלולו של כירון נע בין סטורן ואורנוס, אלפי שנים הוא נע בין שני הענקיים המייצגים עבר מול עתיד, ישן מול חדש, הליכה עם הזרם למול מסע שכנגד הזרם, אחיזה במוכר למול מרד כנגד, סדר היררכי למול אנרכיה כאוטית, כלוב של זהב למול חופש מופלא, מרתפים וצינוק למול מרחבי האין סוף של השמים: אגדות רבות נכתבו על המרחב המעניין שבין לבין אך האגדה של כירון היא המרתקת מכל, היא מכניסה אותנו למרחב לא בטוח, למקום בו אנו יכולים לפול לואקום עצום שבין לבין או יכולים לטוות גשר לממדים חדשים.

מיקום כירון מייצג את הצורך ליציאה מהישן לחדש, מגישה מערבית קלסית, גישת הרציו/פסיכולוגיה חומרית או גישת הקארמה/דארמה של המזרח: לגישה של מודעת ביו-ספיריטואלית, ותוך כדי המסע ליציאה מממד מוכר של הרציו לממד אחר, כירון נוגע בפצע. כירון נוגע בפצע האישי, החברתי, הדתי, הקולקטיבי, למעשה בכל מקום שאנו מסוגלים להגדיר את עצמינו תחת תווית מסוימת דרך “הפרדה”, אנו לוכדים את עצמינו ויוצרים פצע, כירון מאפשר לגעת בפצע ולצור תהליך ריפוי.

כירון מייצג את הניגודים, הקטבים ואת הקצוות שלכאורה לא ניתן לגשר ולאזן בין לבין מיקומו בין סטורן לאורנוס מדבר על הגשר שאנו בונים בין המהות הסטורנית למהות האורנית:
סטורן: הקושי, הכאב והפצע שאנו נושאים בכל הנוגע לעבר, קודים חברתיים, התאמות למשבצות הנדרשות ביחס למשפחה, חברה, מוסר, דת, מורשץ וחומר.
אורנוס: הקושי, הכאב והפצע שאנו נושאים בכל הנוגע לאינדיבידואליות, ייחודיות ונאמנות לאני הרוחני הגבוה.

כירון מגדיר שלוש פאזות שונות בנוגע למחסן הטראומות והפצע של האדם: הפצוע, הפוצע והמרפא: תוך מפגש עם מעגלי האשמה והמחויבות החומרית של סטורן למול צרכים אינדיבידואלים והמחויבות לצרכים הרוחניים של אורנוס
בכל מזל ובית בא לידי ביטוי באופן שונה וביחס להיבטים שיוצר בעיקר למאורות, פלנטות אישיות, נקודות מפתח (כמו ראש דרקון) קרנות המפה ושליט אופק .
בכל דרך ביטוי למעשה מאפשר לפגוש את עצמנו ביחס לשלושת הפאזות שצוינו לעיל ועל שלושה רבדים: הרובד החייתי הקיומי, הרובד האנושי והרובד האלוהי (נשמתי) שבנו וממקום זה למעשה מאפשר גישה חדשה גם ברמת ניתוח אסטרולוגית, פרמטרים חדשים שלא נלקחו על ידי גישות ישנות המדברות על סימבוליקה והשתקפויות אלא גישה המדברת על המכלול, על השפעות חיצוניות ופנימיות, על למעלה למטה ועל פנימה והחוצה מתוך הבנה שסה’כ גדול מסכום החלקים ומעליהם קיים הרצון של האדם.

כירון במזל, בית והיבטים מאפשר לזהות את הגשר האישי בין העיקרון הסטורני לבין העיקרון האורני, כיוון שמדובר בפצע, פצע לא נשאר בגדר רעיון או מילים יפות, פצע כואב וממקום זה מאלץ את האדם להיכנס לסט האמונות שלו, לדרך ה”סלולה מראש” לתת דין וחשבון למחויבויות החברתיות, למחויבות לשבט אליו נולד, להשפעות המשפחתיות אותן ירש הן ברמה אישית, חברתית, פסיכולוגית רוחנית: כירון מאפשר לאדם לפקס עצמו כנגד מה ירש ממשפחתו מהחברה בה חי, חינוך, דת , תרבות, דרך ומוסר (כיוון שמדובר בסטורן: מוסר פטריארכלי, שכר ועונש, רעיון החטא)
כירון מאפשר ליצור את השחרור ממחויבות ומהשעבוד לחומר לדרישות חברתיות, למורשץ, למעגלי האשמה אישיים, ובמקביל ממקום הבריחה והכאב של חוסר מימוש אישי. כירון מאפשר לגעת במקור הפצע הראשוני: החל מהזעקה הראשונית ועד הקונפליקט בין חומר ורוח, עניינים של קארמה ודארמה ויותר מכל מימוש מלא תוך הבנה, פתוח מודעות וריפוי

מי הוא כירון? כירון חושף את הפצע או הכאב מספר על מורכבות תוצאות הטראומות שנחוו בעבר, (החל מיום הלידה ובמקביל כל החיים הקודמים…) טראומות חוזרות ונשנות שנחקקו והוטבעו, כל מה שייצג כאב, לא פייר, לא נכון, כל מה שצריך תיקון, ניקוי, ריפוי ושיכתוב ועל ידי השכתוב והריפוי ניתן לחבור למהות העיצוב האלוהי של קוד הנשמה,

הפצע מדבר על תהליך של התעלמות, והוא שמביא למה שאנו כרגע, יש להבין כי בכל פצע יש מתנה, מסע הריפוי מגלה וחושף את המתנות, מאפשר תהליך של קבלה, שכחה ולבסוף אהבה ללא תנאי.. אהבת נתיבי החיים שהביאו אותי למה שאני היום, כהתחלה ומסע להגשמה כהמשך: הבנת האיחוד מתוך העבודה על כאב הפירוד..
בעצם הידיעה היכן כירון במפת הלידה , ניתן לאתר את התחלת מסע הריפוי: פיזי, רגשי, מנטלי וספיריטולי, יותר מודע ואינטואיטיבי.
התעוררות המודעות בצירוף כוונות מחברת לכלי רב עוצמה של ריפוי, נגיעה בחמלה כחלק מחכמת האהבה.

כירון והבנתו מראה מהו מחסן הטראומות, היכן טמון הפצע, מקורו ומה הכלים לצור ריפוי, כיוון שמדובר בפצע, פצע לא נשאר בגדר רעיון או מילים יפות, פצע כואב וממקום זה מאלץ את האדם להיכנס לסט האמונות שלו, לדרך ה”סלולה מראש” לתת דין וחשבון למחויבויות החברתיות, למחויבות לשבט אליו נולד, להשפעות המשפחתיות אותן ירש הן ברמה אישית, חברתית, פסיכולוגית ורוחנית: כירון מאפשר לאדם לפקס עצמו כנגד מה ירש ממשפחתו מהחברה בה חי, חינוך, דת , תרבות, דרך ומוסר (כיוון שמדובר בסטורן: מוסר פטריארכלי, שכר ועונש, רעיון החטא) מאפשר ליצור את השחרור ממחויבות ומהשעבוד לחומר לדרישות חברתיות, למורשץ ולמעגלי האשמה אישיים, מבריחה ומכאב של מימוש אישי. מכלא מחד ואובדן מאידך.

המפגשים עם המציאות ימשיכו דרך הפצע הכירוני אך בכל מפגש ניתן לבחור את המינון ורמת הכאב מתוך מודעות להבנת הכאב..זאת אחרי מסע של זיהוי, אבחון והבנה, העלאת המודעות וחשיפת ארגז הכלים לטפול באותו פצע ישן המושך מטה וזועק…

ואיך כירון עובד בחיים, בכללי ובמקום הכי פרטי ואינטימי.. לכל מי שרוצה לקחת חלק במסע כירוני מופלא, יש לנו סמינר מיוחד, קסום ומופלא..

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן