מבחן המציאות – צמידות שמש סטורן – פברואר 2022

היום 4.2.22 שמש נצמד לסטורן  ולכן במשך כמה ימים לפני ואחרי תאריך זה, נרגיש את ההשפעות האנרגיות בצורה חזקה מאד.. מה מספר לנו מפגש זה? מפגש זה חל אחת לשנה מודד לנו את השנה האחרונה ביחס למה קרה בחיינו ואיפה אנו נמצאים כעת והאם אנו שבעי רצון , מסופקים ושלווים עם מה שהגענו במהלך שנה האחרונה

איך אנו מודדים את השנה האחרונה? תחת איזה קריטריונים? אין כאן הרבה קריטריונים, אלא אחד חזק ומיוחד: סטורן! ומה קורה שאנו נמצאים תחת הקריטריונים של סטורן, הרצינות עולה לשיאים חדשים, הבושה וההלקאה, הפחד, הקפדנות, החסימות שתקועות מעבר רחוק פועלות בכל הכוח.. זה הזמן להתמודד עם מה שבאמת קורה במבחן המציאות

זמן זה מעמיד אותנו מול סמכויות גדולות בחיינו, החל מהסמכות הראשונית ביותר שהופיע דרך ההורה הסמכותי שאולי לא דרש אך אנו חווינו את הדרישה וההכרח לעמוד ברף שהציב לנו ואם לא ..או כל סוג של סמכות לאורך חיינו .. ועם סטורן בגלל הפרפקציוניזם אין סיכוי שלא.. תמיד תגלגל עם סיזיפוס לתחילת הדרך ותחושה וחוויה של אין סיכוי.. אז היום אנו פוגשים את האין סיכוי ואת מבדק היכולת שלנו מול המציאות ..האם צלחנו והצלחנו להגיע למטרה וליעד שקבענו לעצמינו, האם אנו רואים להיות שם? האם אנו מצייתים ? האם אנו אמיתיים?

לכן היום זה עשוי להיות זמן של החלטה, זמן של בחירת דרך או בחירה של אפשרות אחת על פני אחרת. בגלל מבחן התוצאה היום יכול להרגיש כמו סוף, אם נדע לעבוד עם הזמן הזה בצורה נכונה אולי  יש כאן התחלה חדשה.. חשוב לציין בנוגע לבחירה,  בחירה באפשרות אחת פירושה שאתה חייב לוותר על האפשרויות האחרות (לפחות לעת עתה). זהו חלק הכרחי מתהליך הביטוי והבשלות. לצד השלמה עם הבחירה ולכן זמן זה הוא זמן של סגירת דלתות למה שלא מתאים לבחירה..

כשאנו נקראים להשלים עם בחירה ולסגור דלתות לא אחת נחוש נחווה פחד, אשמה וחפירה עמוקה בלמה לי.. אז זה הזמן להשלים עם החלטה, לקחת אחריות עליה, לבדוק את ציר הזמן בדרך למטרה..

דרך אחרת להבנת השיח בין שמש וסטורן, , למעשה מדובר בשתי אנרגיות השונות מאד במהותן ולכן המפגש מלא מתח ולחץ . אך לפני הכל כדאי שנבדוק מה מייצגות האנרגיות הללו: שמש מייצג את מרכז המערכת שלנו בעוד סטורן מיצג את הגבולות (הפלנטה האחרונה הנראית בעין ערומה) שמש מייצג חום, סטורן מייצג קור, שמש מייצג קיץ, סטורן מייצג חורף, שמש מייצג הקרנה החוצה, סטורן מייצג גבולות פנימה.. כשיש לנו שיח בין שני גרמי שמים או יותר שמייצגים סוגיות מנוגדות, נוצר לנו קונפליקט בין מה שמייצגים אותם גרמי שמיים.. אך בו זמנית, אנרגיות מנוגדות משלימות.. היכולת להבין את הניגודיות המשלימה מאפשרת ליצור שיח בריא שמוביל להתפתחות.

סטורן מייצג את דמותו של הצנזור הפנימי וכן שיח זה תמיד לוחץ ויוצר קונפליקט שנוגע בצנזור הפנימי, זאת הסיבה ששיח זה מפעיל תחושה חזקה של מגבלה, התמודדות והתקלות עם מהמורות שלא ציפינו להן. למעשה זה המקום בו הפחד נולד וזה המקום בו הפחד יכול לנהל אותנו, פחד ממה שאנו מזהים בחיינו ופחד ממה יהיה..

הצנזור מביא עימו אשמה ודאגה ואלה מושלכות חזק למערכות יחסים ולסוגיות שנוגעות לקריירה והצלחה בעולם.. במיוחד כעת כשסטורן נמצא בבית, במזל גדי . מקום זה מחזיר אחורה בזמן לסוגיות שנוגעות בסוגיות של אוטוריטה, ואוטוריטה הראשונית מתחילה עם דמות האב: החל מאבא ביולוגי וכלה באבא רוחני ועד אבינו שבשמיים: חשבון נפש עמוק, אינטנסיביות גדולה ותחושה של קיבעון, זה המקום לבדוק מה נותן לנו בטחון בחיינו ועד כמה אותו בטחון מעצים או תוקע. זה הזמן להקשיב ולקחת אחריות על המקומות של ההצלחה בעולם

כיוון שזמן זה לוחץ כל כך חזק על סוגיות של הצלחה וכישלון, ייתכן ונתקל במצבים בהם נצטרך להתחייב לאחריות ומאמץ שיגבילו את החופש שלנו ויגייסו את המשאבים שלנו כדי להגיע למה שסימנו המטרה והצלחה… אגב זמן זה מסמן תוצאות של עבר ולכן יש סיכוים שנתקל בסוגיות שלא סגרנו מעבר וכרגע דולפות ולוחצות על ההווה עם השלכות לעתיד…למשל, כלכלית: חוב שלא סגרנו יכול לצוץ משום מקום עם ריבית ולחץ שישפיע גם על העתיד.

חשוב לזהות שמדובר באזור שמוגרה ולוחץ על כפתורים שיש לטפל ולעבוד עימם כדי לאפשר התפתחות, הצלחה והגשמה של מטרות ויעדים זמן זה בסך הכול מראה שיש לסגור עניינים של עבר ולמצוא פתרונות עדכניים לזמן זה…

דרך אחרת שהיבט זה יכול להראות את עצמו ניפוח האחריות ועומס, זה הזמן לזהות למה ומדוע ואיך לצור גבולות בריאים שיאפשרו בעתיד לפרוץ אותם ולגדול למטרות והיעדים שלנו. טיפ, הקשבה לאינטליגנציה החושית..

דרך נוספת להתבונן בשיח זה: סטורן מייצג את המציאות הבוחנת אותנו מול דרישות החברה ולכן אנרגיה זאת מעוררת את הצורך להצליח, לעמוד במשימות, להגיע למקום הכי נחשב ובעל עוצמה כדי לזכות בהכרה של העולם ..אך כמו תמיד ההכרה מתחילה מבפנים, אם יש בנו צנזור חזק מידי, לעולם לא נרגיש שהגענו למטרה ולעולם לא נחווה תחושה של הצלחה וגם אם נכיר בה, לא נוכל ליהנות ממנה.. סטורן מייצג את אותה אנרגיה חברתית חיצונית מחד ומאידך את האנרגיה הפנימית המכוילת למקום זה.. לכן שסטורן נע בשמיים אנו חשים את האנרגיה הלוחצת כבאה לידי ביטוי דרך אנשים, נסיבות, מצבים , מפגש עם כללים, חברה, סמכות, אחריות ויותר מכל ציפיות..

מקום זה מעמיד תחת עדשה מגדילה ולכן תחושת הכבדות, עייפות ועצבות.. חשוב לזהות שאלה רק סימנים לכך שאנו לא מכוננים לגמרי ולכן הולכים יד ביד עם הצנזור. לצנזור יש מטרה ברורה מאוד לשפר ולאפשר להגיע לטוב ביותר..לכן סימנים אלה מאפשרים דיוק לדרך ומי שדייק עם הדרך יחוש תחושת התרוממות וידיעה שהכל בסדר.

זמן זה בו נוצר השיח בין שמש וסטורן, מתעוררות הסוגיות הללו, אחרי מסע של הבנות וחשבון נפש ארוך מאד.. דרך נוספת להבנת השיח בין שמש וסטורן, שני גרמי שמים אלה מייצגים את האנרגיה הזכרית על שתי פניה: הכרה ואהבה חמה למול חינוך נוקשה וקשוח. בגדול אנו זקוקים לשתי האנרגיות כדי לצור תמהיל בריא של זהות עצמית. תמהיל זה מדבר על חום ואהבה, הכרה וחיזוקים לצד הצבת מטרות, שקדנות ומצוינות במטרה להעביר אותנו תהליך של חניכה ליישום, הצלחה ופריצת תקרת הזכוכית הנובעת מקארמה עתיקה.. אך השיח הפעם מדבר על קונפליקט בין התמסרות מאהבה לבין פחד מאמונה ומקום זה מוביל להתבוננות מחודשת פנימה.

חשוב לזהות שהפוטנציאל בזמן זה הוא להגיע להבנת עומק של המטרה, שקדנות, רצינות מחויבות והתמדה.. זה הזמן בו ניתן לזהות את תפקיד הצנזור ואיך הוא מוביל למפגש עם המורה הפנימי למסע של חניכה מול הפחדים והאשמה. או מינוף של היכולות והכישרונות לעשייה ויישום כדי להגיע לתוצאות שעוברות את הצנזור, המטרה לנקות את הפחד והאשמה ולאפשר חיבור לנשמה ולאלוהות, ויצירת ערוץ למערכת יחסים פורה ואוהבת

יום מלא הזדמנויות וכדי לקחת את ההזדמנות יש לסוגר את ההפרעות (בכל תחום: פזית, רגשית, מנטלית ורוחנית) לצור שלום עם ההחלטות, לצייר/ליצור תכנית שמעניקה מסע שקט, שלם ושלוו למה שאנו רוצים בחיינו כדי שנגיע לשנה הבאה למפגש בין שמש וסטורן ונחווה סוג של חיוך הגעתי😊

 

 

2 מחשבות על “מבחן המציאות – צמידות שמש סטורן – פברואר 2022”

  1. שמש וסטורן בצמידות באריה בבית 2 במפה לידתי
    מה הם אומרים על השיעורים כיצד הוא מתבטא בפן הגבוהה ומה הדרך להצלחה?

    הגב

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן