מזל דלי

קבוצת הכוכבים דלי היא אחת מקבוצות הכוכבים העתיקות ביותר שתועדה בכתובים, מיקומה באזור הנקרא הים הגדול או המים, חלק ה”שכנותיה” הן קבוצת דגים, סיטוס (הלוויתן או מפלצת הים) ארידנוס (הם המים הנובעים מהדלי של קונסטלציית דלי)

מזל דלי: הוא נושא המים או כד המים (שתי פאזות המקבילות למהות מזל דלי)

פלנטות שליטות: סטורן ואוראנוס

סמל המזל: זרמי המים המשתנים, המקבילים ומשקפים את חוקי היקום והאסטרולוגיה:as above so below כמו למעלה כמו למטה או על פי מקורות הקבלה: עולמות עליונים ותחתונים: חוק המיקרו והמאקרו הוא הבסיס לשפה האסטרולוגית אותה מסמל מזל דלי.

מקור השם: הדלי מופיע בלוחות עתיקים כמו אשור, באשור חודש זה כונה: “קוו” מתחבר למושג מידה/מדידה, כשתרגומו לעברית הוא “כד”
בבבל כונה חודש זה : “סבטו” המתורגם ל”מכה” חודש של קללת המים או חודש ההרס, חודש זה מקושר למבול הגדול וסמל להרס שנוצר בשל המבול הגדול. האל המקושר לחודש זה הוא ראמאן אל הסערה, הסמל “אמפורה” הלו הוא הכד מציין את מקור השם “נושא המים” או “כד המים” . שם המקבילה לדלי בלוח העברי הוא שבט, השם שבט נגזר מארמית מהמילה שרביט מחד ומאידך מהמילה שבט: שבט /משפחה/בית/מקור שייכות.המילה מקל או שרביט : המסע בין מקל העבדות (הלקאה) ועד שרביט למלכות, בין משהו שנשענים עליו ועד משהו שמהווה מטה ליצירה של מציאות אחרת.
מזל דלי מתרכז במהות הדלי, האפשרות להיות כלי למטרה. לדלי יש מטרה: להתמלא, להעביר ולשרת, במהות הראשונית הדלי מתרכז באדם הנושא את הדלי, לכן הריכוז באינדיבידואליות האישית הוא השלב הראשוני של הדלי בעוד השלב הגבוה יותר, מתרכז בדלי, במהות הכלי, הרצון להתמלא ולתת, להגשים מטרה נעלה יותר
המים אותם נושא הדלי הם מקור הבריאה והחכמה: גם תחתונים (מים) וגם עליונים (שמים) תמיד הזרימה ממקור גבוה לנקודה נמוכה יותר, כך גם האנרגיות אותם מסמלים המים, ככל שהחכמה, מדעות, חיבור לאנרגית המקור כך ניתן למלא את הדלי/כלי ולהיות מקור לשירות מטרה נעלה יותר.
נקודת קישור נוספת ממנה נגזר השם, ספר במדבר: פרק כד “יזל מים מדליו” גודש, מלאות, מים נוטפים (מקושר לשפע) וכאן כדאי לציין מאפיין חשוב של חודש שבט: ראש השנה לאילנות כמאפיין חודש זה, (האילן מסמל את עץ החיים) ראש השנה האילנות הוא אחד מארבע ראשי שנה (תשרי, שבט, ניסן, סיוון) לפי המקורות חודש זה מתחילה הפריחה והעוצמה העתידה לתת אותותיה בשנה הבאה (ניסן) חודש זה הוא חודש המאפשר את החיבור לגאולה, משמע, חיבור לידע חדש, פתיחת המודעות והתודעה גם ברמה אישית וגם ברמה קולקטיבית ודרך שתיית מי הדלי , נולדת האפשרות לראות את הסדר שבכאוס (מיקרו ומאקרו) מכאן נוצר המיקוד באחריות האישית במקביל לתרומה לחברה בה אנו חיים.

מיתולוגית כמה אגדות נקשרות למזל דלי: הראשונה מספרת על זאוס, אבי האלים שהתאהב בנער יפה תואר בשם גנימדס, לכן שלף אותו מלמטה והעלה אותו למעלה להיות לשירות האלים באולימפוס, לשאת ולהגיש את כד הנקטר לאלים, מכאן הסמליות של תפקידו: לשרת את הכוחות הגדולים יותר (בגם במבנה האישי של האדם וגם במבנה חברתי)

אסטרונומית אוראנוס הוא הראשון לפלנטות החיצוניות, הפלנטה השביעית ושבע שנים שוהה בכל מזל עד שמסיים סבוב סביב השמש (84 שנים), גודלו פי ארבע מגודל הכדור, מסלולו כמעט עיגול מושלם, יום אורני שווה לעשר שעות וארבעים ותשע דקות של הכדור.
במיתולוגיה היוונית אוראנוס, מייצג את השמים ובמיתולוגיה הרומית מייצג את עוצמת כוח הבריאה.
אוראנוס התגלה ב- 13.3.1781 , וגילוי מספר על המוכנות והמודעות האנושית, בהיסטוריה האנושית מתרגם למהפכות, מהפכה באמריקה, צרפת ותחילת המהפכה התעשייתית.
המשמעות המלווה: חופש, עצמאות, הומאניות, רוח חופשייה הפורצת למימדים חדשים.

מזל דלי נשלט על ידי המקוריות והבלתי צפוי של אורנוס ובמקביל על ידי הרצינות והמשמעת של סטורן, מזל זכרי, פיקסי (חזק ויציב) מזל אוויר: אינטלקט ומקוריות, ממציא ואובייקטיבי.
מוזר, שונה, מיוחד, עקשן (פיקסי) תקשורת על רבד שונה ומכאן המון סובלנות מצד חוסר סבלנות למקצב איטי וחוסר יכולת לחשיבה שמתודרת ברמה דלאית.

אוראנוס שליט מזל דלי, ראשון לפלנטות החיצוניות ולכן מייצג את המדרגה הראשונה בתהליך טרנספורמטיבי המאפשר לאדם להתחבר לאמת מוחלטת ובלתי תלויה במה שנראה. למעשה כל הפלנטות הטרום אורניות נראות לעין ומכאן מייצגות את מה שניתן לראות, להתמודד, להשוות, לשקול, למדוד, או לתפוס בחושים המיידים: כשאנו חוצים את הפלנטה האחרונה הנראת לעין (סטורן) אנו מגיעים לאזור שונה, לא מוכר, לא ידוע ולא צפוי שכן הכלים שמשרתים אותנו עד כה, לא עובדים יותר ומכאן נדרש חיבור למשהו שונה. מה הדבר השונה? אמת מוחלטת, בלתי תלויה ומותנית במה שלמדנו עד כה.
המפגש עם אוראנוס חושף אותנו למקום בו נדרש שינוי, טרנספורמציה והתנסויות אחרת, המפגש עם אוראנוס מציין מפגש עם מציאות אחרת שתפקידה לאפשר פריצה מהביטחון של רחם התרבות שעד כה שלט באדם, ולכן יצר את התנאים והנסיבות המשפיעים על חייו, המפגש האוראני יוצר תנאים שונים כדי לחשוף חושים אחרים ויחד איתם גם רעב לאי יציבות כדי לאפשר מבדק של אותם חושים, לפתיחת מגבלות הסטורניות.

אוראנוס מאפשר את ההתנסות עם הדחף והכוח למהפכה, לעצמאות והתנסות חדשה.חווית המפגש יוצרת את החיבור לאינדיבידואליות המתואמת למטריקס, כיוון שמדובר במפגש עם מציאות שונה, כלים שונים והתנסות שטרם נחוותה, נוצר אתגר מצד אחד מפגש עם פחד, בלבול, וחוסר ביטחון ומצד שני צורך עז להיסחפות עם הפן הפסיכולוגי האינטואיטיבי, קומפלקס זה לא פשוט שכן זורק את האדם למפגש עם עצמו מול מראות (תרתי משמע) לא מוכרות, מפחידות ומעוררות בו זמנית, וכל זה כדי לאפשר ניתוק מחבל הטבור של התרבות, המידור והמיתוג כדי לחוות את האני האמיתי האותנטי.
במילים אחרות: החברה האנושית מורכבת מגושים של מכנה משותף על בסיס הסכמה משותפת, בין אם ההסכמה מושתתת על מודעות ובין אם ההסכמה נובעת מכוחו של הלא נודע.. בכל מקרה, החברה האנושית מורכבת מגושים של שייכות: גזעים, שבטים עתיקים, משפחות, מדינות, דתות או כל פורמט המאפשר שייכות וקיום בתוך מבנה בטוח העוטף ונותן הכרה מחד ובמקביל מונע ובולע את החלק המיוחד שלא מתיישב בקובייה ובהסכמה לשייכות. זהו הקוד הסטורני, בעוד הקוד האוראני מפגיש עם האנטיתזה לקוד הסטורני: עם הצד המורד המונע מהצורך להתנתק הקונפורמיזם הסטורני.
אוראנוס למעשה מעורר את הנון-קונפורמיזם: מכאן מעורר מהות ומגמה מיוחדת בעלת יכולת לשנות לא רק בחיים אישיים אלא לצור שינוים בחברה בכלל, כשהנון-קונפורמיזם מתעורר עימו מתגלים הנון קונפורמיסטים: הנון-קונפורמיסטים ומורדים הם אנשים שלא רוצים, או לא יכולים להיות שייכים לרוב, הנון-קונפורמיסטים הם הזן האחר, הלא שייכם למשבצות, הם המורדים, הם שוברי המוסכמות, הם המנתצים את אבני הבסיס של ההסכמה הקולקטיבית, הם לא שייכים לסדר קיים, הם מורדים, הם אחרים..
בקרב האנושות המורדים הם מתי מעט, אך הם “האחרים” שיצרו והיוו את חיל החלוץ לאנושות, שמם באמת חקוק על אבנים ולא נעלם בחול… הם הפורצים, הנחשון של השבט, הם הסוללים בג’ונגל של הלא ידוע, הם אלה שהלא צפוי עומד כנר לרגלם.
המורדים נולדו למציאות אחרת או שיצרו מציאות אחרת, יש בניהם שנולדו על לועו של הר געש, יש שנולדו על קרקע חרבה, יש שנולדו בארץ זרה, מנותקים ומרוחקים, במהותם חשים לא שייכים לשבט, הם הזאבים הבודדים שיושבים בקצוות המחנה, הם מחברים בין המקום הידוע ללא ידוע, הם מחברים בין ממדים שונים ולכן קיומם הכרחי לסדר הישן ולסדר החדש, הם התפרים הנשזרים דרך חזון בין הקיים לבין מה שעתיד להגיע.

האנרגיה האוראנית מאפשרת לכל אדם להתחבר לקוד הייחודי ומכאן להיות למנהיג פנימי בחייו ולהגשים את חלומותיו גם אם אלה סותרים ולא מתאימים לקוד החברתי/תרבותי. למעשה כל המנטרות של לחשוב מחוץ לקופסא הן מנטרות אוראניות בתחילת דרכן, כך שאם יש בסיס רחב ואיתן (קוד סטורני) ניתן להשתמש בו כבסיס לצמיחה אוראנית ומכאן יש לכל אדם את האפשרות לחוות את המפגש עם אוראנוס כדי לאפשר לעצמו להתחבר לאני האמיתי האוטנטי. לכל מי שמחפש את הדרך והנתיב להגשמה אישית, מפגש זה אמור להיות תמרור ענק בדרך, זאת משום שהמפגש עם אוראנוס מסיר את הקליפות של ההתניה החברתית והתרבותית ומכאן מתאפשר דיאלוג עם החלקים הפנימיים הגבוהים ולאמת הפנימית להיות, ברמת החוויה הקלאסיקה גורסת: צפו לבלתי צפוי, ואיך בא לידי ביטוי? בהליכה נגד הזרם, מאבק, כאב, משבר או רעב לאי יציבות, לחץ חזק, התוצר הוא “רעידת אדמה” (סטורן) ומכאן פרץ של אדרנלין המהווה כוח להתעוררות ועוצמה ליצירה והנעה/הנאה ליצירה חדשה ובלתי תלויה, לכן, יש הגורסים שהמפגש עם אוראנוס הוא המעורר האמיתי של הקונדאליני.

ההסכמה והנכונות לחוות וללכת עם הקוד הפנימי שיכול לסתור ולהתנגד לקוד חברתי הם המרכיבים הבסיסים של מזל דלי , בגיל צעיר שילוב זה לא פשוט שכן נוצר מאבק בין הצורך להיות שייך לקובייה לבין הצורך לנתץ את הקובייה, מכאן נבנה דפוס של חוסר שייכות שיכול לקחת לכיוון של יצירתיות מרתקת או לכיוון של חוסר שקט, חוסר יכולת להיות חלק מהזרם, כאשר האדם מתעורר ומתחיל תהליך של מודעות למרכיבים הסותרים לכאורה, ניתן לגשר ולחבר את הגורמים הסותרים לכאורה למשלימים ומכאן לחיות חיים אמיתיים, אוטנטיים (אוראנוס) המתבססים של יושרה והצלחה (סטורן)

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן