מזל קשת

סמל המזל: קנטאור, חציו התחתון סוס דוהר וחציו העליון אדם המכוון ויורה את חיציו למטרה גבוהה. הסמל מעניק לנו רמזים ראשונים על האנרגיה של מזל קשת: פתיחות, מהירות, חופש, עוצמה, כיוון למטרה, מרחבים פתוחים, מותר האדם מהבהמה, השתנות בתנועה, גובה, מטרה ו…

הסוס מסמל בתרבויות עתיקות את העוצמה ויכולת לעבור ממימד למימד, מהירות, כוח רצון ותנועה לא רגילים במקביל לאצילות ותבונה, הסוס לוקח למרחבים האין סופים שמייצג הטבע, מכאן ניתן לראות את החיבור הכל כך חזק של הקשתים לחוקי הטבע ולמרחבים שמייצג הטבע.

מותר האדם מהבהמה:הקשת מייצג את השלב בו נוצר חיבור עם חוקים אוניברסאלי, מתוך השליטה בחלקים הגבוהים של המערכת האנושית, למעשה הקנטאור תמיד מסמל את החיבור מצד אחד ומצד שני את היכולת של החלק האנושי הגבוה לשלוט בחלק האנושי החייתי.

האדם היורה את החיצים: הקשת מסמלת את האמנות והכלים בהם ניחן בעוד החיצים מסמלים את המחשבות ומעבר ניתן לראות את המטרה : משמע, אינטליגנציה ויכולת ביטוי למטרה מסוימת שגבוהה מהסיטואציה הקיימת ולמען מטרה מסוימת שתטיב עם התנאים העכשוויים.
מכאן גם נובעת היכולת הורבלית, ורסטילית ומשתנה של הקשת, כדאי לראות שלא מנוצלת לכיוון של מטרת על נופלת לצל של הצד השני של הציר, משמע: לצל של התאומים ומכאן מקבלים מלל אין סופי וחסר קשר למטרה כלשהי.

הקשת משתייך למזלות האש: מזלות האש מייצגים אינטואיציה, חום, לידה מחדש מתוך מעמקי המים, רצון, פתיחת גבולות למשהו חדש והליכה בעקבות הלוחם הפנימי.
הקשת מוציא אותנו ממזל עקרב, ממעמקי עולמו של פלוטו (אל השאול) למעשה הקשת הוא ביקוע הגבולות של הגולם הפנימי המותנה בפחדים וקשיים לעולם חדש, חוויה חדשה, מימד חדש ובעיקר אומץ להעיז לכוון למטרה שמעבר לקשת
אש מייצגת אומץ, ישור, תום, כנות, אור, חום, התלהבות, אופטימיות, פריצה, להט, תשוקה וסיכון כשהפילטר הקשתי מעביר דרך ערוץ של חוקים, ערכים ואידאלים.

בעברית הקשת מקבל משמעות נוספת:”…את קשתי נתתי בענן והיתה לאות ברית ביני ובין הארץ”. בראשית ט’. הקשת בענן היתה ועודנה ההצהרה על ברית בין כוחות עליונים של הבורא לבין החיים על האדמה: הקשת מופיעה אחרי הכליה של המבול/עקרב…אחרי הרס טוטלי של כל הקיים, ערבוב החומרים של העולם הישן לעיסה חדשה ממנה נולדים החיים החדשים, ממקום זה עולה ונולדת הקשת על כל צבעי הספקטרום, על כל אפשרות היקום/קיום.
הקשת מייצגת את המבנה/השער המורכב מכל החומרים שעורבבו למרק ראשוני ומאותו חומר/חוויה יוצר האדם את המבנה המאפשר גישה למשהו גבוה מהחומרים מהם מורכב.. מדובר בחיבור למוטו, דרך, אמונה, נתיב, יעוד, מטרות על. במילים אחרות, החומרים הישנים שעברו טרנספורמציה, השהייה והתגלמות (גולם) חדשה מכאן מתחילה להיווצר צורה חדשה: צורה חדשה זאת מייצגת שער למודעות גבוהה יותר ופתיחת התודעה לממדים שמעבר לקיום המותנה (ציר 2/8 המושתת על מדידה והתניה בבטוח ובמרחב הבטוח) מעבר זה קיים אלמנט של הימור ומעוף מעבר למוכר ולידוע (התבקעות הגולם למצב של פרפר ומכאן אפקט הפרפר מתחיל לתת אותותיו במפה..).

הקשת משתייך לאיכות משתנה, מהות המשתנים היא תנועה, לימוד ומעבר לפאזה הבאה : יצירה של פעולה, הקשת לוקח אותנו מעומק עולמו של העקרב לצור נתיב של אמונה הנבנה על חוקים קוסמים גבוהים ומהם ניתן לנוע למזל הבא: גדי, להתחבר לעוצמה של פועלה כדי לצור צורה ותבנית שתאפשר יציבות במזל הבא.

הקשת “אחראי” על הירכיים, כבד מכאן עוצמת החיים עצמם.

הקשת לוקח אותנו למסע לסוף הסתיו, הימים הולכים ומתקצרים ונקודת המפנה לחורף מתקרבת, לכן הקשת מוביל לנקודת אל חזור ממנה המציאות משתנה ומקבלת תבנית ברורה. שליטו של מזל קשת הוא יופיטר: קוטרו גדול מקוטר הכדור פי 11 , זוהי הפלנטה היחידה הפולטת יותר אנרגיה מאשר קולטת, מכאן קל להסיק מדוע יופיטר מתחבר למסמלת שפע, התרחבות והתפשטות, שאיפה למרחבים חדשים החל מרעיוניים המדברים על חשיבה אבסטרקטית, על פילוסופיה ועל דרך ונתיב חיים, או מרחביים ארציים המתבטאים בנסיעות מעבר לים.
יופיטר מחבר אדם לאמונה, לדרך חיים, לנתיב גבוה יותר החל מפיזי וכלה ברוחני, מעניק ביטחון, נדיבות, הבנה, אופטימיות, חוש צדק ויכולת שיפוט מצוינת.

שמו של יופיטר בעברית: צדק, כשמו כן הוא, מסמל צדק ומשפט. צדק הוא הגדול שבכוכבי הלכת, ובעל מס’ הירחים הרב ביותר. הוא מסמל התרחבות, שפע, גדולה והצלחה. מיקומו של צדק במפת הלידה, הוא נקודת המזל של המפה.
כמו שצדק מסמל התרחבות ושפע פיסיים (כמו השמנה), כך הוא מסמל שפע רגשי, רעיוני ומחשבתי

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן