האם המחשבה מובילה לתוצאה – מרקורי עושה תשעים לסטורן – אפריל 2022

היום 24.4.22 מרקורי בשור עושה תשעים לסטורן בדלי… מה מספר לנו שיח זה? מרקורי מייצג את הדרך בה אנו חושבים, מבינים ותופסים את המציאות, סטורן מייצג את הצנזור הפנימי שלוקח אותנו למבדק עמוק של מה המחיר שאנו משלמים בשביל לחוש בטוחים ובעלי ערך בעולם, האם המחיר מכניס אותנו לכלוב של זהב? האם יש לנו למחשבות שלנו תוצאות אמיתיות בעלות ערך? האם אנו משתמשים בתירוצים וסיפורים לגבות את כלוב הזהב? ובסופו של יום האם אנו חווים סיפוק והרגשה של שמחה?

חשוב לזהות שכעת מרקורי נמצא בזירה אליה עתיד לחזור במהלך הרטרו ולכן מגיעים שפע של הבהובים ממקומות שבדרך כלל לא זמינים לנו.. הבהובים ורעשים שמנסים להעיר את תשומת ליבנו לסיפורים שלנו, לתירוצים , לפחדים, לחוסר הביטחון והעדר תחושת שפע בעולם

כדי להבין במה מדובר נבדוק מה משמעות מרקורי ומה משמעות סטורן משום שכל גרם שמימי מייצג לנו קול פנימי : מרקורי מייצג את החשיבה והתקשורת של האדם ולכן מרקורי מייצג את היחסים הראשונים שיש לנו לסביבת החיים שלנו הנובעים מאותה חשיבה ותקשורת ובשור האינטליגנציה החושית שיודעת לזהות מה נכון וטוב לנו.. וכאן עולה שאלת המפתח הראשונה: האם אנו מחוברים לעצמינו ולמערכת החושית שלנו? לאינטליגנציה החושית ?

סטורן מייצג את הצנזור שמעמיד את חיינו תחת עדשה של “צריך” הנובעת מהצורך בהכרה חברתית והצלחה ובדלי, הכרה והצלחה שמאפשרת להגיע בו ניתן להראות את הייחודיות שלנו. ולכן שנוצרת בניהם זווית דינמית כל צד מושך לכיוון שלו ואנו חשים וחווים לחץ ומתח גבוה מאד.. מקום זה מכריח לבנות (סטורן) חשיבה (מרקורי) רציונאלית, דיסקרטית, מובנת ונוקשה כדי לצור נתיב בהיר למטרות ולהצלחה ולא בהכרח בדרך קלה ונוחה או בדרך שמעניקה לנו ביטחון, האם אנו חווים זאת היום ?

ולמה הקושי ולמה התחושה, החוויה והמחשבה הכל כך לא שקטה כשאנו מגיעים למקום זה? משום שסטורן לוחץ לנו על כפתורים העוסקים בסוגית “המושלם” בחיינו וסוגיה זאת דוחפת לחץ לעבוד קשה יותר, להתאמץ יותר ולהתמודד עם מה שנמצא בדרך להגשמה והצלחה ולכן זמן זה חושף את השיח הפנימי שלנו עם פרפקציוניזם לצד תחושת חוסר האונים שמהמערכת יוצרת בחיינו..

בפועל מה שקורה, קל יותר להתחבר לחצי כוס הריקה ולהיסחף עם תחושות והרגשות של חוסר אונים ועייפות של הדרך ומכאן קצרה הדרך למלנכוליה וייאוש .. וכשאלה חוגגים יש סיכוי שנחווה חוסר ביטחון והרגשה שהערך שלנו ממש, אבל ממש לא שווה..

למעשה, מה קורה בפועל: זמן זה מציף את התחושות הללו, ובקלות ניתן להגיע למקום שמספר הסיפורים יגבה בתירוצים וסיפורים את התחושה של החוסר ערך עצמי.. חשוב לזהות שמדובר בנורות אזהרה שמספרות לנו שאנו כבדים מידי, לוקחים את עצמינו ברצינות גדולה מידי, מכבידים על עצמינו במשקל יתר של השפעות שמחוץ לנו ויותר מכל, מפחדים להיות מי שאנו יכולים להיות וכולאים את עצמינו בתוך מסגרות שלוכדות אותנו וגורמות לנו להרגיש חוסר בטחון

לכן אם נורות אזהרה נדלקו לנוכח חווית החוסר ערך .. זה הזמן לפירוק הפחדים והלחצים ובנייה של תכנית בהירה וקלה ליישם מטרות והצלחה בחיים.. איך, בקלות מתוך הבנה של המתנות שלנו, הערך עצמי שלנו ומה מיוחד בנו שיכול לתרום לעולם… אגב, יש כאלה שיחוו זמן שמניע ויוצר דחף לעשייה לתיקון ושינוי המציאות הקיימת כדי להגיע לתחושה של בטחון

כעת הזמן להתבונן באומץ בהחלטות שהתבססו על קונספט של הצלחה או כישלון. ולקחת אחריות על סוגיות אלה. אם יש לנו משהו במבנה הטבעי שנוטה למלנכוליה, היבט זה יכול ללחוץ על “חצי הכוס הריקה” ולהציף את הראש במחשבות מסוג זה וכעת גם הבנת הסיבות ומכאן ערוץ פשוט יותר לכוון למטרה.. כעת זה הזמן להבין מאיפה מגיע חצי הכוס הריקה ואיך להפוך אותה למלאה:)

חשוב, זווית זאת מדברת על סוגיות שלוחצות על תבניות הכישלון וההצלחה בחיים ולכן נפגוש כעת את ההזדמנות לבדוק את ההיסוס, החשש והפחד בנוגע לקבלת החלטות. זמן זה מאפשר לנו לגעת באזורי השחיקה של החיים וקשה לראות מעבר ולמרחוק, רצוי להוציא מארגז הכלים את הסבלנות ואת היכולת לבדוק בשקט את העובדות ולא להקשיב לקולו של הצנזור שלוחש באוזן “לא תצליח” או “אין סיכוי” אז …כעת , מומלץ להתבונן, לתת לעצמינו ללא המשקפים של שפיטה ואשמה

לסכום, מרקורי מדבר על המחשבה שמבוססת על ערך עצמי, משאבים ותחושת העוצמה וההבנה איך זה אמור להרגיש בעוד סטורן בדלי מספר לנו על הבקרות של אין סיכוי שזה יוצא כמו שאנו תכננו מראש.. וכיון שגם מרקורי וגם סטורן נמצאים במזלות קבועים שמיצגים את הביטחון.. יש התנגשות שמאיימת על הביטחון ומחזירה למקום של אין סיכוי.. דווקא בזמן זה ניתן לזהות את הסוגיות הללו ולזהות איך כן ניתן לתכנן ולהגיע למימוש הכישרונות באופן ייחודי ואינדיבידואלי וכעת יותר מתמיד הנורות ידלקו בעוצמה משום שמרורי נמצא כבר בזירה אליה עתיד לחזור במהלך הרטרו ולכן הרעש חזק מבדרך כלל.. כדאי לשים לב למה זה רעש ומה אמיתי דרך עובדות אמיתיות.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן