ירח מלא – מרץ 2021 – פסח

היום ב- 28 לחודש יש לנו ירח מלא במאזניים, ירח מלא זה הוא אחד הירחים המלאים האינטנסיביים ביותר של השנה.

ירח מלא זה מביא עמו יותר מתמיד את רוח הפסח, יציאה מעבדות לחירות, מאפילה לאור גדול! היום אנרגית המולד שהתרחש בדגים מגיעה לשיאה בליל הסדר עם הירח המלא, ליל הסדר חל תמיד תחת ירח מלא על ציר טלה/מאזנים ולכן השאלה המרכזית שעולה עם הירח המלא נוגעת במקום של איזון. האם אנו מרגישים מאוזנים? או על הקצה? האם אנו מוצאים עצמינו בתוך מאבק? קונפליקטים? גודש רגשי לצד גוש עצבי? האם אנו בתוך מקום של שלווה או במקום של ריצוי וניסיון להתמודד עם המציאות התובענית? מה שחשוב לזהות איך נוצר איזון

שמש בטלה מייצג את תחילת השנה ואת העוצמה נדרשת להאיר אחרי לילות ארוכים של חשיכה, האנרגיה נוגעת באופן חזק מאד בסוגיות של הישרדות, רצון ועוצמה לפרוץ את הגבלות ולצאת מעבדות לחירות.. האם?:
הירח שמביא את אנרגית המאזנים מספר לנו הדואליות של החיים: זכרי/נקבי, שחור/לבן, חיובי/שלילי, אקטיבי/פסיבי, אני/שותפות, עצמאות/הדדיות ועוד… כדי לחוש שלמות יש צורך באיזון בכל הסוגיות הללו, אם אין איזון, יש צורך לפענח איך החוסר איזון הגיע לשם מלכתחילה, ומה התועלת שאנו מרווחים מחוסר האיזון או איך חוסר האיזון מצביע על פחד שלוקח את המושכות ומנהל אותנו או ממי אנו מפחדים שיקרה אם נרשה לעצמינו להיות באיזון? שאלות רבות עולות עם הירח המלא וממקום זה נמגנט מבחוץ את התשובות עד המולד הבא שם נחליף את הדיסק ואת המנגינה (כשמה שקבלנו ממחזור ירחי זה יהווה פלטפורמה למחזור הירחי הבא..)

הדואליזם מוליד את מקור החוסר איזון, וחוסר איזון מוליד את הקונפליקטים וקונפליקטים מולידים את המתח, לחץ, פחד, קושי, תקיעות ושאר מרעין בישין.. לכן הבנת מקור החוסר איזון של הדואליזם הכרחית כדי לפתור סוגיות של ויתור, פשרה, ריצוי וביטול עצמי… זאת משום שממקום של ויתור, פשרה, ריצוי ובטול עצמי מגיעים: תסכול, כעס, זעם, כאב, דכדוך, אבדן ו… ירח מלא זה מכריח לזהות איפה אנו לא מאוזנים! להרגיש את החוסר איזון ומה שהוא מעורר וממקום זה, גם אם יש בעיות, קונפליקטים, קשיים ומחלוקות, תמיד יש פתרון שמביא לניצחון וקפיצת מדרגה.

אם ניקח לדוגמה את המקום של הפשרה, האם להתפשר משמעותו להיכנע לתנאים בהם אין לנו אמירה, שליטה או אפשרות והזדמנות להרוויח משהו? או שפשרה משמעותה לחיצה על כפתור ישן שמכיל מחסן עמוס לעייפה? המחסנים של הזיכרון בכל הרבדים הם אשר מגיבים למקום של הפשרה ולכן גירוי של אותו מקום ויצירת חוסר איזון הם חלק מהתהליך של הריפוי והאיזון האמתי. הירח המלא במאזנים לוחץ על אותם מחסנים של הלא מודע ומעיר /מאיר אותם לצורך עבודה אישית שמטרתה יציאה מעבדות לחירות, עבדות למחסנים ישנים לחירות של בחירה באפשרות והזדמנות להרוויח משהו חדש בחיים.

ומה בכל זאת יכול להיות בעייתי? סובייקטיביות וערבוב בין פחד לאינטואיציה, בין רצון לריצוי ובין מלחמה לשלום וממקום זה לא רואים את האפשרות אלא שרויים בתוך הכאב שהתעורר, מעורבות זאת גורמת לנו להיכנס לחוסר אימון, מאבקים, ספקות, עייפות, חוסר בהירות וקושי לשמוע את הקול הנכון בזמן ובמקום הנכון.. לא בכדי פסח תמיד חל עם שמש בטלה וירח במאזנים כדי לחזור ולהעלות את אותו זיכרון ישן שעמוס בכאב ופחד, לא רק ברמה אישית, אלא הד.נ.א של השורשים העתיקים ביותר, לצד שורשים לאומים, מדינים, פולטים וחברתיים, תוך מפגש עם שורשים אישים של הרגלים, תפיסות, עמדות ואמונות וחוזר חלילה עד שנדע להשתמש באותו כפתור לחוץ לשינוי, ריפוי, שדרוג וקפיצה למימד חדש בו ניתן לאזן ולהפרות , להעצים ולהאמין..

כל האמור מהווה רק חומר הגלם הראשוני לכמה וכמה מבנים, לכן גם תחושת הגודש, לחץ, מתח ומפגש עם שלושת מצבי ההתגוננות/תגובה (Fight. Flight. Freeze) מומלץ להתבונן במפגשים אלה כדי לזהות את המחסנים העתיקים ולאפשר לקחת את ההזדמנות האפשרית כעת לשנות ולרפא ולצור מציאות חדשה שתואמת חלום וחזון: נקודה חשובה שכדאי לקחת בחשבון ..ככל שאנו נותנים למשהו ערך גבוה יותר כך הוא בעל יכולת ללחוץ חזק יותר.. לכן השאלות שעלות כעת הן: מה הם הערכים בחייך? כמה משקל נתת להם? והאם כל זה מתאים למציאות חייך העכשווית? מה ההתלבטויות ומאיפה הן מגיעות? מה מערר את האיזון הפנימי המעודן בתוכך?
נקודה חשובה שנוגעת לירח מלא זה הוא המעורבות של כירון , אפשר לומר שלילה זה הוא לילה כירוני ונוגע בכל פצע שקשור להישרדות והבחירה של המעבר ממצב של שורדים למקום של בוחרים וכאן עולות השאלות , מה הוא הפצע שמנהל אותנו, מדוע? למה אנו לא מוכנים לרפא את הפצעים שלנו? איך להתנהל בזמנים של גודש עצום שלוחץ על כפתורי החוסר איזון?

ברכות לחג שמח- יציאה מעבדות לחירות ומאפילה לאור גדול

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן