כירון בטלה

כירון נכנס לטלה ומביא עמו אנרגיה מיוחדת המאפשרת מפגש עם פצעי בראשית לצד טיפול עמוק בהם, עד רובד הד.נ.א. ככל שנבין יותר את מהות כירון בטלה, כך נוכל לנצל את תקופה זו באופן הנכון ביותר לכל אחד ואחת מאיתנו.

אם נתייחס לסיפור המיתולוגי של כירון, נגלה כי הוא מייצג אהבה אסורה, בגידה ונטישה.
סטורן, אביו של כירון היה נשוי לריה ובגד בה עם נימפת ים קסומה, פילרה שמה. ברגע ששמע כי פילרה נושאת ברחמה את בנו, הוא נטש אותה. לאחר הלידה, אמו של כירון נטשה אותו במערה כיוון שהתביישה במראהו. (כירון נולד קנטאור)

הזמן בו אנו נתונים כעת (18.4.18-14.4.27) מתפקד כמרחב המציף טראומות הקשורות לרגע הלידה, אל תוך מציאות היום יום. טבען של הטראומות הוא להיסחף בזרם התודעה עד שהן מגיעות למחסן הממוקם בעומקה, ובו שוררת עלטה מוחלטת המקשה עלינו להבחין בהן.

למעשה, מחסן אפל זה, הוא מחסנו של כירון.
מפת הלידה עוזרת לנו לאתר ולזהות את התכולה של המחסן, היכן הוא ממוקם וכו’.
המפגש עם המחסן, מאפשר להבין באיזה אופן, באילו מקומות ובאילו זמנים דלת המחסן תיפתח.

בילדותו כירון היה קנטאור. הוא בלט בכך שנוכחותו הייתה שונה ואחרת. לכן נושא ההתאמה לעולם היה מהותי ומורכב מבחינתו. אותה מורכבות באה לידי ביטוי אצל אנשים כירונים, אלו אשר מילדות מתאפיינים בשונות, אי הליכה אחרי העדר וקושי להתאים עצמם חברתית לסביבתם.

אין ספק שילדות מסוג זה מייצרת ריבוד חזק יותר לחוויית הטראומה ובונה עוד קירות של לבנים במחסן של כירון. כמו כן, גם נושאים הנוגעים להתחלות חדשות, כמו התחלת החיים ברחם או התחלת החיים מחוץ לרחם מלווים בתחושות של נטישה וכאב.

מבחינה אסטרולוגית מזל טלה מייצג התחלה. כשכירון נכנס למזל טלה, אותו מקום של נטישה ובדידות מוצף בחוזקה רבה אל פני השטח. מדובר בכפתור פנימי הנלחץ על השכבות העמוקות ביותר של הטראומות שלנו. הדבר מעלה שאלות אשר נוגעות לזהות, פצעי ילדות, והפחדים הראשוניים ביותר.

שאלות על זהות יבואו לידי ביטוי בצורה של: מי אני? מה אני רוצה?
כאן למעשה, מתחיל השיח עם דמות ראשונית בחיינו, דמות הלוחם. דמות הלוחם מצוידת בזיכרון ישן של כל המלחמות שניהל בחייו, זיכרון זה מתחיל במלחמה הראשונית ביותר, מלחמה לשרוד ברחם ולהתפתח ליצור חי שלם, אשר נלחם להיוולד ליצור עצמאי, היכול להתקיים בפני עצמו. זיכרון מלחמות עתיקות גדוש בפחד עצום ולכן מעבר כירון לטלה מזמין אותנו לאתר את הפחד, להתמודד אתו ולגלות את המתנות אשר הוא מביא עמו כדי ליצור חוזה של שלום עם דמות הלוחם.

אמנם המסע מתחיל בהישרדות ובמלחמה ראשונית, אשר לוקחות אותנו כעת להתעוררות של זיכרון עתיק ביותר המבעבע וכמו מזמין ליציאה אל עבר מלחמה חדשה, אך, אם נדע לעבוד נכון עם רוח הזמן והאנרגיות המרתקות של כירון בטלה נוכל לעבור ממצב של הישרדות למצב של מנהיגות.

אם הקפאנו, הדחקנו או התעלמנו מדמות הלוחם, כירון יעיר לנו את השלב הראשוני של הצייד אשר חי בתוך ג’ונגל ונע בין מצבי נטרף לטורף, מאוים, שורד ולא יכול לראות מעבר לרגע הנוכחי. המטרה היא טיפול מעמיק במהות הצייד כדי ליצור מסע אל עבר מפגש עם הלוחם. אם התחלנו תהליך להבנת הרצונות והמטרות שלנו ואנו עדין מרגישים תקועים, כירון יעיר את ההתניות, המעצורים והחסמים על מנת להצית את החזקות, העוצמות וההבנות אשר יובילו לפריצת גבולות ויצירת עצמאות ראשונית, ולבסוף התקרבות למהות המנהיג.
אם מבחינתו קיים בטחון מלא לפיו אנו נמצאים במקום נהדר של מנהיגות מלאה בחיינו, המפגש עם כירון יכול להראות לנו את החלקים הרכים והעדינים שיש להכניס לתמהיל המנהיג. כך נבין את מכלול הרצונות על כל הרבדים והשכבות שלו, ונוכל לקלוט מה יאפשר לנו לפתוח ערוץ להתמסרות וכניעה לרצון הגבוה ביותר.

אם ברצונכם לחיות מתוך תחושה של התמסרות וריקוד הרמוני עם המציאות של חייכם, אתם מוזמנים לקחת חלק בסמינר ובכך להתחיל לפתח את האומץ לרפא את עצמכם.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן