מזג האוויר האנרגטי לשבוע השלישי של נובמבר 2021

15.11.21 ונוס עושה תשעים לכירון
היום ונוס משוחחת עם כירון, כדי להבין מה קורה במצב בו נוצרת זווית בין גרם שמימי אחד לאחר/ים, כדאי שנכנס למה זה זוויות: זוויות מדברות על יחסים בין שני קולות פנימיים (או יותר) בין אם מדובר בדיאלוג פורה או בין אם מדובר בקונפליקט עמוק שלוחץ על פצע, כאב ומאבק אישי …

זוויות דינמיות, כמו הזווית בין ונוס לכירון תמיד לוחצות חזק יותר ומאפשרות תהליך עמוק יותר אך לא בהכרח ממקום מודע. הלחץ נוצר ברמה חווייתית ורק אחרי ניתן להבין מה קרה, או במילים אחרות, החוויה מתרחשת בעוצמה חזקה במערכת אוטומטית ורק הפוסט חוויה מאפשרת תהליך של הפקת הבנות, עיכול, עיבוד ומעבר לפאזה של ריפוי

אסטרולוגית מה זווית זאת מספרת לנו?, ניתן לתרגם זווית זאת בכמה וכמה דרכים, נתחיל ממהות ונוס בגדי שנוגעת בכאב הנובע מסוגיות של בקורת, אשמה וחוסר הצלחה למול כירון שלוחץ על המקום של קושי עם סוגיות של הרצון הנובע מזהות אישית, לכן תרגום ראשוני מגלה לנו שמדובר בקומפלקס הצלחה: הפער בין צרכים הקול האישי לבין הקול שנדרש ואמור לתת מענה לרף חברתי.

דרך נוספת להבין זווית זאת, זווית זאת מדברת על יחסים בין שני קולות פנימיים: קול אחד הוא קולה של הנסיכה הפנימית שחווה כאב הנובע מחוסר מימוש, מידיעה לכאורה שלעולם זה לא יקרה, אשמה, בושה וחוסר הצלחה כיאה למי שהיא אמורה להיות. הקול האחר הוא קולו של הפצוע/מרפא הפנימי שנמצא בזירת הרצונות וההתחלות, הכאב שנוגע לפריצת גבולות ומהדהד עם הפריצה הראשונית של הלידה לעולם…הכאב שנוגע לחוסר חיבור לרצון ולכן ריצוי וכאב של קורבנות מחוסר חיבור למוטיבציה ורצון לעצמאות אוטונומיה אישית

היבט זה שנוגע בפצע ומכריח מודעות והבנה, לא מביא את הפתרון על מגש של כסף שכן מגרה את הפצע, אך מאפשר להתמודד ולמצוא פתרון ממקום עמוק ואותנטי… כמו כל שיח דינמי, ריב או סכסוך בין חלקים פנימיים בתוכנו, כך גם כעת, אלא שמה שמגורה כעת נוגע במקומות מאד ראשונים ומציף בצורה מאד חזקה חוויות שננעלו עמוק עמוק בתוך המחסנים שלנו, ככל שזה עמוק יותר כך הקרקע מזדעזעת יותר וכך רעידות האדמה מתעצמות ומבקשות מענה..

למעשה גירוי הפצע פותח ערוץ לרפא אותו, לנקות חומרים מזהמים ולאפשר להם לצאת מהמערכת דרך טיפול וטיפוח.. זמן זה הוא כמו קריאת התעוררות למערכות העדינות ביותר, זמן להכיר שמשהו נועל אותנו וכולא אותנו בתוך מעטפת שלא מספקת יותר בטחון לכאורה, אלא לוחצת לנקות ולרפא ..

15.11.21 שמש עושה תשעים ליופיטר
שיחה אינטנסיבית בין שני כוחות האור:) שמש מרכז המערכת ויופיטר הפלנטה הגדולה ביותר במערכת השמש משוחחים וכשיש לנו לחץ בין מקורות אור, האור מתפוצץ … איפה ואיך? בכל מה שנוגע לערכים וצדק!

לכן היבט זה יכול להיות לא פשוט משום שמציב את הקושי לשפוט מה חשוב ובעל ערך גבוה יותר בחיינו ואיך מסתדר עם סוגיות של צדק. למעשה כל שיח עם יופיטר מכניס את עקרון הגדלה והעצמה ותחת עדשה מגדילה אנו רואים את המציאות באופן מעוות ולא מסוגלים להיות בכנות ואמת עם עצמינו בין אם מדובר במאווים או בפחדים ולכן זמן זה מוביל למחקר פנימי מעמיק בנוגע לחיבור שלנו למציאות בעיקר בכל הנוגע ליחסים בין ערכים לצדק וכמה אנו מגמישים או מקשים את ליבנו .. כמה אנו שופטים או כמה מקבלים ולמה..

המתח בין שמש ויופיטר מאפשר להעמיק את השיח הפנימי , אמנם בדרך ניתקל בספקות , הטלת אשמה והשלכה חזקה לצד קרבות ומתחים בשם הצדק והערכים (האם או לכאורה) ודרך מאבק זה להגיע להבנה דרכה מסע חניכה עמוק ובעל משמעות גם ברמה אישית וגם ברמה חברתית..

נקודה נוספת להתבוננות פנימית קשורה מקום זה שם דגשים על בטחון עצמי, שאיפות ואמונות שיכולים לגדול למימדים של בעירה .. במצב זה קשה מאד לשפוט מה נכון ומה לא נכון, ולכן שיח זה שם דגש על קשב ועל איזון מתוך הבנות של נדנדת החיים הראשונית ביותר.. נקודות התורפה הן בטחון עצמי מוגבר עד מקום של הסתבכות עם סוגיות של שליטה, דומיננטיות, צדקנות, יכולת שיפוט לקויה נוכח נוכחות גדולה מידי של אני או של מישהו אחר במקומי, פרספקטיבה רחבה מידי או צרה מדי, התלהבות יתר ו… חשוב לנשום ולבדוק את מערכת התגובות נוכח מפגש עם המציאות, סיטואציות ואנשים.. ודווקא אותם מצבי קיצון יכולים לעזור לראות בכנות מה באמת קורה בחיינו במטרה לאזן שכן רק מתוך איזון נוצר הערוץ הבריא לחכמה..

17.11.21 מארס עושה מולות לאוראנוס
היום מארס ניצב מול אוראנוס, ונוצר מתח עצום בין שני קולות פנימיים בתוכנו. מארס מספר לנו על מהות האינסטינקטים הבסיסיים שלנו לצד המאפיינים שמיצרים מגננה, מתקפה, כעס והישרדות. וכשמדברים על הישרדות מארס מייצג את הפעולה האינסטינקטיבית הנובעת מרצונות ראשונים שמבטיחים את הקיום לנו . לכן כל כך לא פשוט לאלף את מארס ועדין לאפשר את האנרגיה של החיות.. בדרך כלל האילוף גורם לסירוס, חוסר אונים, פחד, חרדה ו…

מארס מייצג אנרגיה פיזית גולמית ראשונית, לכן מדבר על אנרגיית החיה שבפנים ולכן שנלחץ כפתור של החיה היא תוקפת , היא אגרסיבית ויכולה להיות אלימה מאד.. לחלופין אותה אנרגיה ראשונית יכולה להיות כמו משועבדת לפעולות והרגלים וממקום זה האלימות הולכת פנימה… כעת מיקום מארס בעקרב מעניק את המרחב בו מארס יכול להיות עוצמתי ואינטנסיבי, מונע לפעולה וכשהכעס מגיע הוא מגיע במינון גבוה מאד :הכעס עוצמתי מאד

אוראנוס: אוראנוס מייצג את המקום האינדיבידואלי, המיוחד והייחודי שלנו , אוראנוס מספר לנו על מהות ההומנית הקיימת בנו, על הרצון לפתוח את המרחבים שמחוץ למוכר והידוע, ולכו יש משהו באנרגיה אוראנית ששובר את תקרת הזכוכית ופורץ את גבולות הקונצנזוס. מסיבה זאת האנרגיה האוראנית נעה עד נקודה בה מתפוצצת, יוצרת כאוס ומכריחה לצור פעולה

כשנוצר שיח בין שתי אנרגיות אלה, מדובר בדיאלוג זה מייצג שתי אנרגיות עצומות של עשייה, פעולה, דחף ועוצמה ולכן המפגש בניהם יוצר נפיצות לא רגילה. כל תזוזה לוחצת על הכפתורים השלופים ממילא ורגשות מודחקים כמו כעס, תסכול, פחד, רצון ושאיפה יוצאים החוצה ללא בקרה בכל הכוח.
מינוף אנרגיה מסוג זה יכול להיות מנוע לא רגיל לשינוי והתמרה, אך הבעייתיות נעוצה במהות הפרימלית של האנרגיה ולכן היא לוחצת על מקומות פרימיטיביים ואלה משופעים בצללים..

ממקום זה נוכל לחוות קשת עצומה של רגשות שנעה במהירות, ללא התראה מוקדמת, בעוצמה לא מבוקרת ובקצור כוח עצום שיכול לייצר תאונות, הרס ולקיחת סיכונים במקומות סיכוים. מה שיכול לצור את ההבדל בין סיכון לסיכוי הוא שיקול הדעת ההכרחי בימים אלה, לעצור, לנשום, לצור פרספקטיבה ולמנף את הסיכון וההרס למקום של הבנה, קבלה, מודעות והתחלת עבודה של שינוי דפוסים והרגלים .

כל האמור מפעיל ויניע את כולנו בכלל ובפרט את מי שיש לו איוש כוכבי במעלה 12 בשור/עקרב או אריה/דלי. במקביל לכל מי יש מארס חזק או אוראנוס חזק או מארס ואוראנוס חזקים במיוחד אם יש בניהם זווית דינמית.

17.11.21 ונוס נכנסת לצל טרום רטרו
ונוס מסמלת תת דמות פנימית שמחברת אותנו למציאות דרך העולם החושי והרגשי מחד ומאידך דרך מערכות יחסים, או במילים אחרות: ונוס מחברת אותנו דרך החוויה האישית ביותר ודרך מראות משקפות, מנוגדות ומשלימות..
לכן כל שינוי בתנועתה של ונוס מהווה נקודת מפתח בכל מה שנוגע לאותה דמות, בכלל ובפרט כשוונוס נמצאת בנקודות קיצון כמו כניסה לצל טרום רטרו..

הכניסה לצל טרום רטרו מדברת על כניסה לאיזור שעומד להיות מאד אינטנסיבי ולעבור גיהוץ חזק מאד! מנקודה זאת ועד כניסת ונוס לרטרו נפגוש הבהובים גדולים מאד של כל מה שלא עובד באמת במערכות שלנו מול עצמנו ומול העולם..

הזירה של הגדי בעלת משמעות גבוהה יותר ביותר בכל הנוגע לערך עצמי שמקושר להשגים והצלחות או לחילופין כישלונות וקשיים מול ההכרה החברתית..  בזירה זאת ובכך מאפשרת לנו שינוי ושדרוג התכנה של הארכיטיפ הונוסי .. שדרוג זה חל בכל המישורים, החל מהמישורים האישים ביותר ועד מישורים חברתיים, מדיניים, כלכלים וכלה במישורים רוחניים..חשוב לציין שהרטרו מתחיל מצמידות לפלוטו ולכן יש לצפות לשינוים מרחיקי לכת..

לכן מנקודת זמן זאת ועד הרגע בו ונוס תתחיל את הרטרו נחווה אינטראקציה ויחסים שונים עם עצמנו והמקומות בהם אנו חסרים ומתקשים עם הצרכים הראשונים ביותר שנובעים ממקום של רעב וחסך בכל הנוגע להצלחות שלנו בעולם ….

זמן זה יראה לנו את הרשת הביטחון ששזרנו לעצמנו כיחידים או כחברה , רשת זאת כעת מתגלה כמחוררת להפליא וזמן זה יראה לנו איפה ברמזים, באופן חזק מאד במהלך הרטרו ואפשרות לפעולה של ממש בצל פוסט רטרו..

נקודה חשובה מאד: ונוס נכנסת לצל טרום רטרו תחתה השפעת הירח מלא הלוקה כשהיא שליטת הירח (ונוס שליטת מזל שור וירח מלא זה הוא על ציר עקרב/שור: ) לכן נחווה העצמה של התחושות והרגשות בזמן זה..

 

19.11.21 ירח מלא לוקה על ציר עקרב שור
פרטים לקראת הליקוי עצמו

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן