מזג האויר האנרגטי לשבוע הראשון של ספטמבר 2020

2.9.20 ירח מלא על ציר בתולה/דגים
היום 2.9.20 הירח מלא על ציר בתולה דגים, ירח זה מייצג את הקוטביות של בתולה ודגים או בעברית, את תפיסת המציאות שלנו והפער בין האידיאלים הנעלים לבין המציאות הדחוסה והיומיומית.

ירח זה נוגע בקצוות של מצד אחד :יכולת המנטאלית לתרגם ולקטלג את החוויות של החיים היומיומיים ומצד שני: יכולת אינטואיטיבית רוחנית שלא קשורה למימד מקום וזמן ולכן ציר להכניס לנדנדה של קצות כשמצד אחד השכל מדבר בעוצמה גדולה מאוד ומצד שני הרגש מציף דרך זיכרונות אישים וקולקטיבים למקום בו נוצרת תחושה של הצפה ענקית שהשכל מתקשה לעבוד איתה..

נדנדה זאת מעצימה את הלחץ על מערכת העצבית למול המערכת הרגשית והפער בין רצוי למצוי מגיע למימדים של שמעלים את העייפות, תשישות, כאב וזיכרון עמום של מה בכלל אני עושה כאן..

הנדנדה של בתולה/דגים בתקופה זאת של אי וודאות עצומה מחזקת את התחושה של הסחיטה הרגשית אך מה שמעניין שבו זמנית ניתן להתחבר לכלים פרקטים דרכם אפשר לתרגם את המציאות באופן שניתן לחיות איתו ..למה באופן שניתן לחיות איתו? כי בתקופה זאת שמתעסקים בתפקוד יומיומי ואיך בכלל אפשר לתפקד כשכל הכללים והחוקים השתנו, זה מקום שזורק לחוסר אימון וכאב של אכזבה

דרך אחרת להבין את הסוגיה של הירח מלא זה הפצע של עולם חומרני שכולא אותנו בתוך עיסוקים אין סופיים על בסיס קבוע .. הדמות הפנימית של השפחה (תודעת הבתולה בפאזה הנמוכה ביותר) פותחת דלת לעולמה ולחיים חסרי משמעות הנובעים מאבדן חלומות ואימון במשהו גדול יותר (אנרגית הדגים – דגים) זאת לצד דמות החולם (תודעת הדגים בפאזה הנמוכה ביותר ) שחלומותיו מתפוצצים כמו גלים על חוף סלעי ..מקום זה מעורר תהליך ריפוי עמוק של גופנפש ..

ריפוי אותם פצעים של כלא התודעה לצד הייאוש הנובע מאבדן חזון.. החיטוט בפצע מאפשר התחלת תהליך ריפוי, פתיחת דלתות לתכנית הגדולה, לברכה המולאה בחיים אלה, לאפשרות ליצירת ניסים!!!

הירח המלא מזכיר לנו שאנו ילדים של אלוהים:) שאנו חלק ממשהו גדול יותר בו לכל תא יש משמעות עצומה לקיום הגוף כולו, ירח מלא זה מזכיר לנו שאפשר לחלום ובגדול, שאפשר לעשות ובגדול ויותר מכל לצאת מהקונפליקט של הפאזות הנמוכות הלכודות בתוך כלא של פחד והתכווצות ולאפשר לתהליך של תפילה, חמלה, סליחה ואהבה… הדרך פשוטה, להסכים באומץ להתבונן ולהקשיב לחוזה הפגום ולהתחיל לעבוד על ריפוי של ממש.. זמן נפלא להתחלת תהליך התשליך והכנות לשנה החדשה

2.9.20 ונוס עושה מולות לסטורן
כל היבט במפה מהווה תבנית של אנרגיה המתבטאת דרך שלל חוויות, תחושות, מפגשים והתנסויות בחיים. כשאנו חוקרים היבט מסוים חשוב להבין את משמעות התבנית האנרגטית, שכן תבנית זאת יוצרת את הדפוסים שלנו או במילים אחרות, כל תבנית אנרגטית היא אבן בסיס ראשונית הדומה ל-“חומרה” “תכנה” ול-“מערכת ההפעלה” שלנו.. שלל התבניות יוצרות את הדפוסים המרכיבים את אישיותנו, דפוסים אלה ניזונים מגנטיקה ארוכה בשנים, יש שייכנו אותה קארמה ויש שהתייחסו אליה כשורש ממנו האדם מוזן ויש שילכו לאסטרולוגיה הקלאסית ויאזינו להסברים שלה בדבר היבט/תבנית כזאת או אחרת, יש שיקשיבו לאסטרולוגיה פסיכולוגית ויש שיחקרו את התבנית מכיוון של התפתחות נשמה..

כל אלה מעניקים לנו זוויות הסתכלות שונות על מהות מסוימת. אך מה זה באמת? בחרתי את ונוס וסטורן כנציגים להבנת הרעיון: איך מתחילים? נתחיל באסטרולוגיה קלאסית, אסטרולוגיה קלאסית מתייחסת לכל היבט בין ונוס לבין סטורן כלא פשוט, כתבנית המייצגת קשיים בחיים, תחושה של חוסר סיפוק בחיים בכלל וביחסים בפרט, מלווה בפשרות, תסכול ובדידות, אין יותר מדי תרגומים למה ומדוע. בימים עברו ההתייחסות למושגים אלה הייתה כמו התייחסות לאקסיומות, לומדים, משננים ומדקלמים. ככל שהשפה האסטרולוגית התפתחה כך גם היכולת לפתוח את האקסיומות ולחקור אותן וממקום זה קבלנו מידע חשוב מאוד בכל הנוגע לתבניות האנרגיות , מעבר לאבחון, הבנות עומק, יכולת לעבוד עם האנרגיות ולשנות ביחס למשימות למסע החיים שלנו.. למי שמתענין מוזמן להיכנס לשלל המאמרים על היחסים בין ונוס לסטורן ואיך ניתן להלביש היבט זה על המפה האישית

4.9.20 ונוס עושה תשעים למארס
השיח בין ונוס ומארס מדבר על שיח האוהבים השמיימים . כל אחד מייצג קול פנימי, דחיף, צורך ותדר .. הקול הפנימי שוונוס מייצגת כאן הוא הקול של הנסיכה הפנימית השואפת למצוא שייכות ואהבה ללא תנאים, למול מארס המייצג את הצד האסרטיבי האישי ששואף לפעול למען המטרה האישית , רצון חזק ועז..

התוצאה בשטח היא המאבק פנימי בין צורך לרצון, בין החלק הנקבי לחלק הזכרי, בין הריצוי והרצון . מאבק זה יכול לצור בעיות ביחסים, סוגיות של כספים, ויכוחים על שליטה, קושי בלקיחת עמדה או עודף אסרטיביות עד מקום של אגרסיביות, התחפרות או השלכה חזקה ואם נמצאים בהדהוד חזק עם החלק הנקבי (ונוס) תהיה נטייה טבעית להתחפר בזיכרונות עבר ולחזור למקום ילדי: משהו דוחף למקום של השתבללות וציפית יתר ותנאים אלה דוחקים לפינה ולהצפות רגשיות. בעוד אם נמצאים בהדהוד חזק יותר עם החלק הזכרי )מארס) תהיה נטייה טבעית לפעולה ממוקדת שנתקלת בקושי ומכאן הכרח להחזיר את האקדח לנרתיק בדיוק ברגע שמרגיש הכי נכון לתקוף בכל הכוח… כך או כך יש ויתור על נטייה טבעית, המטרה למצוא את שביל הזהב דרך גיוס היכולת הרגשית העמוקה של ההזדהות כדי להגיע למטרה שנכונה להיזון שני החלקים ושני הצדדים המעורבים.

5.9.20 מרקורי נכנס למאזנים
מרקורי נכנס למאזנים וכניסתו לזירה זאת יוצרת אוורור של מערכת החשיבה מעבר מרקורי למאזנים מביא עימו רעיונות חדשים, מודעות אחרת ויותר מכל יכולת לעבור ממצב של שיח פנימי לאינטראקציה עם מי ומה שנמצא מחוץ לעולם האישי שלנו.

לכן זמן זה מאפשר דיאלוג קל יותר, לא רק ברמה של ביטוי רעיונות ומחשבות אלא גם ביכולת ההקשבה והאזנה. זמן בו היכולת הדיפלומטית מתגברת ונוצרת תחושה חזקה שניתן לראות את שני צידי המטבע בכל סוגיה, בכל מצב ועם כל אדם ..הזדמנות נפלאה להתייחסות מחודשת לחוזים, החל מהקולות הפנמיים וכלה באינטראקציות עם אנשים, אמונות וערכים.

למעשה כניסת מרקורי למאזנים מדברת על פתיחת שער ענק למודעות חדשה שנוגעת לאינטראקציות, יחסים, חוזים ויכולת להכניס מרכיבים חדשים למשוואות ישנות. זמן זה מאפשר תקשורת קלה יותר, יכולת הקשבה גבוהה יותר , הדברות, משא ומתן, הבנות של רצונות מול צרכים. בגדול מדובר בהתעוררות המודעות לקיום האחר בחיים, החל מיחסים אישים וכלה ביחסים בין מדינות, דתות, קהילות או כל תבנית שבטית אחרת..

אך כמו תמיד שיש לנו פוטנציאל לעבוד על סוגיה מסוימת מגיע הצל והצל יראה עצמו דרך סוגיות של שקרים לבנים, תפיסת מציאות שונה , שפה אחרת ודרך שונה לתרגם ערך מוסף מיחסים וכאן נכנסים לא רק למקום אישי אלא גם לסוגיות של תרבות…תרבות היא הסכמה קולקטיבית לעולם של ערכים אמונות, פילוסופיה ותפיסת מציאות של קבוצה אנושית מסוימת, ומקום זה מאפשר דיאלוג בין תרבויות דואליות המנוגדות בראייתן ותפיסתן…בו זמנית גם נוצר הזיהוי של השונות, כוח הניגודיות… לכן זמן זה מהווה שער אנרגטי ענק להקשבה, התבוננות והסכמה לאזן ולצור תנועה חדשה שתפרה ותעצים את השיתוף פעולה והערך המוסף שכל צד מרוויח מתוכה

6.9.20 ונוס נכנסת לאריה
כניסת ונוס לאריה מספרת על אפשרות לעבד את האנרגיות באופן אחר. בזירת האריה נכנס פוטנציאל של יצירתיות, אפשרות להתנסות בצורה אחרת ממה שהתרגלנו בעבר, זמן לביטוי היכולת האישית דרך סיפור חדש!

דרך חיבור לגבור הפנימי, רצון, תשוקה ואהבה.. זמן זה מאפשר חיות גבוהה מאוד, השראה, מוטיבציה ויצירתיות ..רק כמו תמיד האנרגיה יכולה להראות עצמה דרך הצל של עודף דרמה, קיבעונות על רקע של אגו ואלם מול המציאות.. כל אלה מובלים למקום בו ניתן להתחבר להזדמנויות שתעוררנה את רצון החיים האמיתי, את הכוונות טובות ואת הנכונות להיות מחוברים ללב וללכת אחרי החלום…

למעשה כאשר ונוס נכנסת לאריה נוצר זמן מרתק להצהרה של אהבה! אהבה יורדת מהגדר ונכנסת לזירה המרכזית במטרה לשחק! תבלין חזק של דרמה מקבל מקום מרכזי בחיים והכול פתוח, זמן נפלא לרומנטיקה ופתיחת ערוץ לצ’אקרת הלב..

זמן לפתוח את הלב ולהסכים להיכנס למקום לא מוכר כדי לחגוג את החיים. אנרגיה של אריה מדברת על סיכון או סיכוי…תלוי בתפיסה וגישה, זמן לקחת סיכוי כדי לאפשר לפתוח את הבועה האישית ולאהוב. באזור זה אין בטחון, אלא חזרה למקום של התקוות של הילד הפנימי, זמן נפלא לרפא פצעים של כאב לב, שבר לב או התכווצות של הלב כדי לאפשר לאהבה לזרום ולרפא.. לנקות פחד, להעיז לחיות ולהתחבר וליצוא

עוד נקודה מעניינת ונוס באריה מדברת על המקום בו אנו צריכים להיות נערצים, לא רק אהובים או מוערכים, אלא נערצים, ככל שהלב מתרחב כך גם כמות האהבה והערצה, יחד עם האפשרויות מגיע גם הצל בצורה גאוות יתר, יהירות ועריצות.. זמן נפלא לאהבה, החל מאהבה עצמית, שיפור יחסים ואינטראקציות בכל מרחב שטרם חווינו כשהמטרה לחזור לשחק כמו ילד ללא פחד , ללא חשש אלא עם המון אופטימיות, חום ואהבה.

שבוע מבורך

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן