סטורן בעקרב

המדריך הקוסמי המנווט את הדרך בתוך המים העמוקים והאפלים של העקרב, לכן מעברו של סטורן בעקרב מייצג את המסע לעומק נבכי המטריקס וחומרי בראשית ליצירת אלכימיה אמתית, לידה מחדש ומעבר מתודעת הזחל לתודעת הפרפר..

במאמר שכתבתי לפני ימים רבים, שמתי מיקוד על עקרון הצל המשויך לסטורן: “אם יש גרם שמימי אליו מיוחס עקרון הצל, זה סטורן. באסטרולוגיה מסורתית התייחסו לטבעותיו של סטורן כסמל למגבלות, לקשיים, סורגים וגבולות, לסטורן עצמו יוחסו תכונות של כאב, קור, גלות, ניכור, סיזיפיות ועוד… מכל כיוון סטורן נראה באותה צורה ויוחסה לו אותה חוויה: קושי ומגבלה. לכן באסטרולוגיה עתיקה התייחסו לסטורן כמהות של הצל ! ואם ננסה לחקור לעומק למה? למה הצל של סטורן כל כך מפותח? כיוון שסטורן במפה מייצג את הדחף הקיים בכל אדם ליצירת תבנית משולמת שתשקף את אמונתו וגישתו לעולם ודחף זה מדבר על הצורך להתאים לחברה, לקבל הכרה, משוב והצלחה

לכן, סטורן מייצג את דרישות החברה ודרישות החברה מייצגות פחד שנוגע בהישגיות, הישרדות וחובת ההוכחה המוטלת על האדם. הישגיות, הישרדות וחובת הוכחה כנגד משהו גדול מהאדם (זיהוי והכרה של העולם) ומתוך מאבק לצרכים האינדיבידואלים הסותרים את הצורך בזיהוי דרך משהו מבחוץ, וכיוון שמדובר במקום פנימי עמוק- כך גם הפחד, הפחד הוא לא פחד טבעי ואינסטינקטיבי כמו של מארס (מה שנדרש לשרוד כדי לשרוד..) אלא פחד פתולוגי, פחד מהלא ידוע, ומקום זה מפעיל את הצל ! ממקום זה נולדת האשמה, הכאב והבריחה או לחלופין ההרדמה וההצהרה של טוב לי עם מה שיש, גם אם יש הבנה שמה שיש גרוע, עדיין גרוע של עכשיו עדיף על הלא ידוע של העתיד, לכן הצל של סטורן נוגע לעומק הנפש והנשמה…” להמשך המאמר נא ללחוץ כאן

כמו תמיד, היכן שיש לנו המון צל יש גם המון אור, הצל הוא תוצאה של אור וממקום זה חשוב לזהות את תמצית האור של סטורן כדי להבין את אופי ואופן ביטויו בגזרת העקרב. סטורן מייצג את ההגנות על השכבות הרכות ביותר גם ברמה אישית וגם ברמה חברתית, (בגוף: עצמות, עור, שיער ובחברה: חוקים, מוסר ומסגרות) לכן קל לטעות ולהתקבע בתוך שכבות ההגנה ולא לזהות מה נמצא מאחורי החומות, ומכאן מהות הצל מקבלת מימדים עצומים ותחושה שאין דבר מעבר לחומות ואין קיום מעבר לצל.. ממקום זה בקלות רבה ניתן להתחבר לפחד ואימה, אשמה, כאב ושאר מרעין בישין המיוחסים לסטורן ולא לזהות את מה נמצא מעבר ומה הגורמים שהביאו ליצירת מערכת הגנה ויותר מכל : איך לצור מסע כדי לעבור את החומות ולהתחבר לאותן שכבות רכות של חיות ועוצמה.

מעבר סטורן מדבר על המפגש עם החומות וההגנות ומה נמצא מאחוריהן. המפגש עם חומות תמיד מעורר פחד קמאי וראשוני , לחץ על מניעים עמוקים ביותר שנבנו מימים ימימה ולכן כל כך קל להיאחז באותן חומות וכל כך “מתבקש” לא לעזוב אף לרגע כי החומה מגוננת ומגינה וכשלא ידוע מתחבר ללא מודע נוצר תמהיל מרתק שמשתק ולא מאפשר להסכים לצור חוזה חדש ולעבור את אותן חומות לארץ המובטחת.
ובמעבר זה סטורן הוא השחקן הראשי שנכנס לזירה טעונה מאוד ומלאת “כפתורים”: עקרב – מדובר במסע עמוק מאוד למפגש עם כל מה שנסתר מהעין ומעבר ליכולת החושית הרגילה שלנו. כשמחברים את סטורן עם העקרב יש סיכוי מצוין שנמצא חומה או מסגרת או חוק שייתן לנו תחושה של “גלגל הצלה”, אך גלגל הצלה זה הוא בדיוק עוד אבן בחומה והתרחקות מהליבה הראשונית של החיים..

כשסטורן יכנס למרחבי המחיה של העקרב הוא את הפאזה הראשונית של העקרב: הנחש לאחר את הפאזה השניה: העקרב עצמו ולבסוף הפאזה השלישית: הנשר כשמטרה להגיע לעומק החומרים הראשוניים מהם מורכב העקרב ולצור אלכימיה מעופרת (המתכת של סטורן) לזהב …לשינוי התודעה: מתודעת הזחל לתודעת הפרפר. מאנרגיה של זחל הניזון מכל מה שנמצא ויוצר מענה לרעב לתודעת פרפר של מעוף מעל ומעבר.. אמנם זירת העקרב תוביל אותנו למקומות בהם אין לנו שליטה, מקומות שנעדיף להיאחז בכל הכוח בחומות ובהגנות כדי לא להיחשף אליהם, אך אלה החומרים הבראשיתיים ביותר ומגע עימם מעורר שכבות עמוקות של חומרי בראשית שלנו (ד.נ.א בכל הרבדים ) זה המסע לנבכי המטריקס האישי/גלובלי לשינוי של כל מה שלא עובד ועומד בנקודות הזמן העכשווי ופריצת החומות למעוף אחר..

כדי להפיק את המקסימום ממעבר זה נדרש מידע וידע עמוק, לכן נתכנס לסדנה מיוחד להבנת כל החלקים של המשוואה ואיך ניתן להתמירה למקום מכונן ומרפא, מעצים ומעורר. מימוש ומיצוי של סיכוי מופלא לחיבור החוטים של המטריקס האישי…

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן