פתיחות והסכמה לראות מה לא נעים יכולים להיות התחלה של מסע חניכה יוצא דופן לגלוי והתפתחות התודעה והנשמה – מרקורי עושה מולות לפלוטו

כששני גרמי שמים ניצבים זה מול זה נוצר קונפליקט או מאבק חזק מאד בין שתי אנרגיות המיוצגות על ידי אותם גרמי שמים. היום 1.8.20 מרקורי הפלנטה הקרובה ביותר לשמש משוחח עם פלוטו הפלנטה הרחוקה ביותר מהשמש.. כיוון שאסטרולוגיה היא שפה סימבולית מיידית ניתן להבין יש לנו מאבק בין מה שהכי קרוב לאור ומתווך את האור ובין מה שהכי רחוק מהאור ומתווך את החושך

האור מדבר על חשיבה מודעת והחושך מדבר על חשיבה מתת מודע וכשנוצר שיח בין לבין אנו יכולים לזהות בקלות את הקונפליקטים בין מה שמוכר ונראה לבין מה שלא מוכר ולא נראה..

דרך אחרת להבין מה קורה: מרקורי מייצג את מספר הסיפורים שלנו שמסייע לנו לתרגם את המציאות, פלוטו מייצג את עוצמות הפנימיות העמוקות ביותר שמעבר להגיון ומהחשבה ולכן המולות בניהם יוצרת מתח חזק מאוד שלוחץ על ציר השייכות והעמידות שלנו (גדי/סרטן)

נקודה מעניינת ניתן לגלות דרך המיתולוגיה: אחת המיתולוגיות מספרת שמרקורי ירד לעולמות של מטה וגנב את האש מפלוטו והביאה לאדם …האש מאפשרת אלכימיה, מודעות והתפתחות… לכן כשמתרחש דיאלוג בין מרקורי לפלוטו נמצא עצמנו נכנסים למקום עמוק מאוד (פלוטו) ומביאים לפני האדמה (מפגש עם העולם)

אנרגיות חדשות שמאפשרות מיקוד חזק יותר, עוצמות גדולות יותר, עומק שונה ויותר מכל יכולת השפעה בתוך המפגש עם המציאות.. לכן כדאי לזכור שעוצמה גדולה הולכת עם אחריות ואחריות מבקשת למדוד נכון את העוצמות שבאות לידי ביטוי במפגש עם המציאות.. כי גם עם הכוונות הטובות ניתן בקלות לשרוף גשרים (האש לא רק מחממת..אלא גם שורפת) לכן אחריות, זהירות, והקשבה וממקום זה נוצר מפגש אמיתי, כן, עוצמתי, לרבדים שעד כה לא היו זמינים, ונקודה חשובה נוספת, כפי שלנו יש ערוץ לעומק אחר כך גם לאחרים והמפגש עם אחרים יכול לעורר משוב חזק מאוד עם עוצמות רגשיות גדולות מאוד.. לנשום.. להסכים להתבונן לעומק ולשחרר את הצורך לשלוט בסיטואציה..

חשוב לציין שמולות זאת שמתחרשת על ציר סרטן /גדי לוחצת על כל כפתורי בראשית שנוגעים בשייכות, כל יצור חי זקוק לשייכות שבטית וחברתית וציר זה לוחץ על הפער בין השייכות הראשונית בה האדם תינוק מוגן בשבטו ומשפתחתו (או לא..) לבין השייכות החברתית בה האדם זוכה להכרה כאינדיבידואל דרך הצלחה ומימוש עצמי. כשיש לנו קונפליקט שנוגע לשייכות , נפער החיץ הראשוני של הלבד וההכרח להוכיח את עצמנו כראויים לשבט או לחברה בה אנו חיים במיוחד כשמרקורי ופלוטו נוגעים בציר זה.. הדרישה לכנות ואמת מצד אחד ומצד שני דרישה לרגישות עצומה וגבוהה במיוחד וממקום זה המתח טוען את מערכת העצבית .. לכן, אם נחווה מתח, המתח הוא כמו נורה שמודיעה הגיע הזמן להתבונן ברגשיות בכנות בציר השייכות שלנו.

ולקינוח כיוון שאנו נמצאים על ציר גדי סרטן יש מצב שהיום נתקל בהמון מתח, מניפולציות וקשים הנובעים מהיאחזות בחשיבה תבניתית לעומת ההכרח לשנות ולהביא חשיבה רגשית עמוקה שתתן כלים להתמיר את האגרניות ולהביא להבנות ולהסכמות

אם נשאר בהיאחזות אין ספק שנמגנט לאלינו מתח שילבה את ההרגשה ויעלה ויציף רגשות שנאלצנו להסתיר , זה הזמן להסכים לראות ולקרוא לדברים בשמם כדי להביא את הפתרון המדויק למצבים הלא בריאים שגילינו

אם נמצא עצמינו כנים ואמיתים, מוכנים ונכונים לצאת למסע ולצלול לעומק התודעה..יש מצב שנקבל לא מעט עזרה חיובית ולנגלה כמה עוצמה וידע החבאנו עד כה בגלל שפחדנו או חששנו..גם כאן יש סיכוי טוב להפעלה מבחוץ על ידי לחיצה על כפתור כזה או אחר ובעיקר דרם אנשים קרובים לנו..

במשפט אחד:) פתיחות והסכמה לראות גם מה שלא נעים יכולה להיות החתלה של מסע חניכה יוצא דופן לגלוי והתפתחות התודעה והנשמה

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן