הישרדות או מנהיגות? מארס נכנס לטלה

היום 28.6.20 מארס נכנס לטלה ועם כניסתו הוא נוגע לכולנו בסוגיות מרכזיות של החיים, מה אנו רוצים מהחיים ובאיזה מצב אנו פוגשים את החיים, האם ממקום של הישרדות והתנהלות מיום ליום או ממקום של מנהיגות וחיבור לליבה הפנימית

שאלות מרכזיות של מה אני רוצה מהחיים הן שאלות מפתח, ולמה? כיוון שהרצון הראשוני ביותר שחווינו הוא הרצון לחיות כשעברנו ממקום רחמי מוגן ומיטיב דרך כאב למפגש עם דרישות חדשות שמכריחות עצמאות.

העצמאות הראשונית היא לנשום, לאכול, לשמור את חום הגוף, לתקשר ולחוות את הלבד אחרי התנתקות ממקור המספק את כל מה שהינו זקוקים לקיום כשהמיקוד עובר אלינו, לא למישה או משהו אחר, אלא לפני הכל לעצמינו וליכולת שלנו לעבור ממצב אחד למצב אחר, מאתגר ודורש התנהלות שונה כדי שנוכל להיות עצמאים ואוטונומיים.

לכן שאנו שואלים מה אנו רוצים, מיד התודעה מריצה אותנו לאותו מקום של חוסר אונים, פחד, תסכול, חרדה, כאב ואולי אפילו אלימות, אותה חוויה שקועקעה עלינו מקבלת הפעלה חזקה מאד ומשם נכנסים לכל מה שליווה אותנו לאורך כל חיינו כשנדרשנו להתחיל משהו מחדש..

כשמארס נכנס לטלה וחוזר הבית ( שליט מזל טלה) אותה דמות פנימית בתוכנו שאחראית על הרצון, פעולה ופריצת הגבולות הקיימים, אותה דמות מתעוררת ויחד עימה כל הזיכרונות (לא רק האישים, אלא קולקטיבים, שבטים, חברתיים מוסרים ו.. נקודת ההתחלה, נקודת האפס מחברות לנקודות התחלה נוספות – הנקודות שיוצרות את הצלב הקרדינאלי)

דמות זאת מתעוררת ועימה סוגיות פרימליות ראשוניות שנוגעות במקומות חשופים מאד שדורשים מענה.. האם רצינו וקבלנו את מה שאנו רוצים, האם פעלנו וקבלנו את התוצאה אליה ייחלנו, האם החזון שלנו קיבל לגיטימציה במציאות.. אם כן יש סבירות גבוהה שנשמח לרצות ולפרוץ עוד גבולות ולגדול, להתפתח ולרכוש בטחון ועוצמה.. אם לא, זה הזמן בו הכפתור של הזכרון יקבל הפעלה וממנו התגובה מיידית מאותו מקום כואב ופוחד

מארס מייצג את דמות הלוחם וכשנכנס לטלה וחוצה את נקודת האפס, נקודת האתחול ניתן להתחיל מעגל מחדש ולחבור לאותה דמות, וכאן למעשה מתגלה השאלה, האם אנו מגיבים ממקום של הישרדות או ממקום של מנהיגות

דמות הלוחם קיימות בשלוש פאזות, הצייד, הלוחם והמנהיג.. הצייד נע במסלול של השרדות , אי וודאות, זכרון עמוק של פחד ומתח, עירות גבוהה מאד,התנהלות מהיד אל הפה, מסלול החיים יכול להתבטא כמי שחי בג’ונגל וכל אחד עם הג’ונגל האישי שלו ותחושת האיום המחכה מעבר לפינה

רק שלומדים להתנהל נכון ולפרוץ את גבולות הפחד, להילחם עם האויב הפנימי, עם הצל של החשש והכאב, רק אז העשיה מובילה ללוחם.. הלוחם מצויד במשימה וידיעה מה היעדים והמטרות, הלוחם מצויד בכלים לצאת לקרב בתנאי שיודע לבחור את הקרבות שלו וכעת, למי שמצוי בפאזה זאת, זה הזמן לבחור את הקרבות ולדייק את המטרות!

והפאזה הגבוהה ביותר, מנהיגות, מדברת על האפשרות להחזיק את ההגאים ולהוביל את המרכבה למטרה הנעלה תוך השפעה על המרחב בו האדם מצוי..אם את הידיעה שזה המצב, זה הזמן לבדוק שוב, האם ? ולהתמיר למרחב גבוה יותר?

מארס בטלה יכול להיות מאד אגרסיבי משום שלוחץ על שלושת הפאזות הללו במיוחד על פאזת הצייד/השורד ולכן העוצמה מגיע מול הכוחות המתנגדים (כמו בלידה) יוצר מקדם חיכוך עצום, חווית אלימות וכוח.. ממש כמו צמח המבקע את האדמה, כמה כוח נדרש לצורת חיים כל כך עדינה שמחפשת את דרכה אל האור.. לעבור למרחב קיומי אחר ולהביא לידי ביטוי את הפוטנציאל החבוי בפנים

נקודה מעניינת לגבי כניסת מארס לטלה, בדרך כלל מארס מבלה כחודשים בכל מזל, בממוצע כמובן, אך הפעם מארס עתיד לעושת רטרו בטלה ולכן ישהה בטלה יותר מחצי שנה (עד ינואר 2021) מה שמספר לנו על לחץ כפול ומכופל על כפתורי ההישרדות שלנו, על ההכרח לחזור לאחור ולבדוק האם אנו במגננה או מתקפה, האם המטרות שלנו תואמות את המציאות, האם אנו שורדים או מנהיגים, האם אנו יכולים לבחור את הקרבות בעידן של אי וודאות, האם אנו מוכנים לפעול כדי לחצות את הגבולות למרחב הוויה וחיות חדש..

בנוסף על כך מארס הוא הפלנטה הראשונה שעושה מהלך המקרין על נקודת הליקוי שהייתה על מעלה אפס בסרטן ולכן כל הציר הקרדינאלי מקבל עוד לחץ ועוד כוח המכריח מאבק עם הצל.. ולא רק הצורך לחדד את רצון העצמאי והאישי אלא גם הכוח והשפעה של השבט והשושלת שלנו במקביל מערכות יחסים שלנו.. הכל פועל בעוצמה גדולה ומכריח לבדוק עמוק עמוק בפנים מה אנו באמת רוצים ולמה..

זמן זה יכול לגרום ללא מעט פחד ומתח, ומשום הרצון הוא החוליה המחברת בין חזון לתוצאה, החזון מוביל לרצון, הרצון מוביל פעולה והפעולה יוצרת תוצאה : האם טוב לנו או לא.. זה מאד פשוט, הגוף מספר לנו וגם אם השכל ינסה למצוא ספור כיסוי, מקורי ברטרו בסרטן ישלוף את הרגש החוצה ויציף הכל כדי שנוכל להיות בכנות עם עצמינו.. ועם מה אנו חווים ביחסים בין החזון למרחב החיים שלנו.. תוצאות של פעולות שנולדו מרצון .. זאת החוליה החשובה ביותר לעבודה אישית כעת ..

אז אם נפגשנו בפחד או כאב, או חרדה או מתח, או כעס או תסכול.. כל אלה תוצאה של חוסר מימוש רצון והם עומדים לצידנו כמדריכים לשינוי פאזת השורד/צייד לפאזת הלוחם ופאזת הלוחם לפאזת המנהיג ..

ולכן כניסת מארס לטלה קוראת בקול: ברוכים הבאים לפעימה חדשה בשנה מיוחדת ושונה 2020

דרך אחרת להבין את כניסת מארס לטלה, מארס שליט מזל טלה מגיע הביתה:) מקום זה מעניק לו את הזירה הטבעית ולכן רובד האנרגיות עולה ומתעצם, המון אנרגיות שמחפשות ערוץ לביטוי.. לכן זמן זה יכול להיות זמן נפלא למיקוד, רצון, פריצת גבולות, התחלה חדשה, פעולות אסרטיביות ליציאה לדרכים חדשות, אומץ, עצמאות וחלוציות

אך בו זמנית אם אין יכולת לנתב את האנרגיה בצורה נכונה, בקלות ניתן להגיע לכעס וזעם, תסכול, עצב , חוסר סבלנות, חומר נפץ ענק עם פתיל קצר מאוד לכן מקדם החיכוך עולה, כפתורי המלחמות נלחצים בקלות גדולה וכל משב רוח מצית את האש מחדש..

בזמן זה חשוב להיות בעירות גבוהה ולזהות את התופעות אותן אנו חווים כדי להבין את הערוץ למיקוד, רצון ופעולה .. זמן זה מעיר את העוצמות הראשוניות , הפרימליות והבסיסיות ביותר לקיום, החל מהישרדות וכלה במנהיגות ופריצת דרך למציאות נכונה ובריאה יותר.

נקודה חשובה לגבי מסעו של מארס בטלה, בדרך כלל מארס עובר כחודשים במזל מסוים ונע קדימה למזל הבא ואחריו לבא ו.. אלא כעת מארס עתיד לעשות את הרטרו שלו בטלה ולכן ישהה בטלה יותר מחצי שנה..עד ינואר 2021 וזירת הטלה בזמנים אלה מגיעה עם אנרגיה נפיצה מאד וכל לחיצה על כל כפתור יכולה להוביל לסדרת של אירועים שנע איך מתחילים אך לא נדע איך יסתיימו..

גם ברמה אישית וגם ברמה קולקטיבית מיקום זה מצית את הכעס והתסכול ולכן זמן זה מאפשר גישה פנימה לתכנת הלוחם הפנימי כדי להיערך מחדש בנוגע למה באמת המטרות שלנו, מה אנו רוצים ואיך להתמיר את הכעס והתסכול לפעולות בהירות וברורות על מטרות שמובילות לעצמאות וחיים בריאים יותר

ושוב.. כדאי לשים לב לקריאת ההשכמה: ברוכים הבאים לנקודה חדשה על ציר הזמן של השנה האחרת והמיוחדת 2020

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן