נפצעים או מרפאים – מארס נצמד לכירון – 15.6.22

היום 15.6.22 מארס נצמד לכירון בטלה… נתחיל להרגיש את השיח הזה בעוצמה רבה כבר כמה ימים לפני המפגש..  אם נפרק את השיח לחלקים, מדובר במערכת יחסים בין מארס וכירון , בין דמות הלוחם/מנהיג לדמות הפצוע/מרפא הפנימי .. נתחיל במה מהות כירון ומה מהות מארס ואיך זה מתחבר ביחד כדי לאפשר לנו תהליך עמוק של ריפוי פנימי

מארס נכנס לטלה ב 25.5.22 ועם כניסתו לטלה התחיל להפעיל קול פנימי בתוכנו: קולו של הלוחם הפנימי.. למעשה כניסת מארס לטלה מאפשרת לנו ללמוד איך לצאת ממצב של הישרדות למצב של מנהיגות. מדובר במסע לא פשוט משום שגורם לנו לפגוש רגשות מורכבים כמו כעס, תסכול, מתח, דכדוכך, עצב, פחד וחוסר אונים. מטרת המפגש עם רגשות אלה, לעזור לנו לגלות את קיומן מקורם ובאמצעות גילוי זה לזהות מה אנו רוצים ואיך ניתן להגיע למימוש רצון, לעוצמה וליכולת להניע את חיינו למקום חדש…

למעשה, כשמארס נכנס לטלה וחוזר הבית ( שליט מזל טלה) אותה דמות פנימית בתוכנו שאחראית על הרצון, פעולה ופריצת הגבולות הקיימים, אותה דמות מתעוררת ויחד עימה כל הזיכרונות (לא רק האישים, אלא קולקטיבים, שבטים, חברתיים מוסרים ו.. נקודת ההתחלה, נקודת האפס מחברות לנקודות התחלה נוספות – הנקודות שיוצרות את הצלב הקרדינאלי)

דמות זאת מתעוררת ועימה סוגיות ראשוניות שנוגעות במקומות חשופים מאד שדורשים מענה.. האם רצינו וקבלנו את מה שאנו רוצים, האם פעלנו וקבלנו את התוצאה אליה ייחלנו, האם החזון שלנו קיבל לגיטימציה במציאות.. אם כן יש סבירות גבוהה שנשמח לרצות ולפרוץ עוד גבולות ולגדול, להתפתח ולרכוש בטחון ועוצמה.. אם לא, זה הזמן בו הכפתור של הזיכרון יקבל הפעלה וממנו התגובה מיידית מאותו מקום כואב ופוחד

כירון נכנס לטלה באפריל 2018 ומעלה את כל הסוגיות הפצועות/פוצעות של אנרגית הטלה על פני השטח, נוכחותו לוחצת על כפתור פנימי של השכבות העמוקות ביותר של הטראומות שלנו. הדבר מעלה שאלות אשר נוגעות לזהות, פצעי ילדות, והפחדים הראשוניים ביותר שאלות של זיהוי, מי אני ומה אני רוצה ולמעשה מציף את המקום של הקשר עם קולו של הלוחם הפנימי… .

דמות הלוחם. דמות הלוחם מצוידת בזיכרון ישן של כל המלחמות שניהלנו בחיינו, זיכרון זה מתחיל במלחמה הראשונית ביותר, מלחמה לשרוד ברחם ולהתפתח ליצור חי שלם, אשר נלחם להיוולד ליצור עצמאי, היכול להתקיים בפני עצמו. זיכרון מלחמות עתיקות גדוש בפחד עצום ולכן מעבר כירון לטלה מזמין אותנו לאתר את הפחד, להתמודד אתו ולגלות את המתנות אשר הוא מביא עמו כדי ליצור חוזה של שלום עם דמות הלוחם.

כירון בטלה מדבר על מחסני הטראומות בהם הרצון שלנו לא רלוונטי, מקומות בהם הורדמנו וסורסנו באופן שלא נוכל לרצות עוד אלא רק ננוע בתוך המולה גדולה של פחד ומתח.. כשקולו של הפחד מיצר אמוק וריצה מטורפת בתוך שביל צר הדורש מחיר גבוה מאד..

לכן המפגש בין מארס וכירון לוחץ כעת בכל העוצמה על הקול האישי של כל אחד ואחד מאיתנו, זמן בו אנו יכולים לאתחל את היחסים בין מארס וכירון , זמן בו אנו יכולים לעצור את הריצה של הפחד והניהול על ידי כוחות גדולים מאיתנו ולהגיע להצהרה אישית אני לא קורבן של נסיבות אלא .. לזכור את הזכות המולדת של כל אחד ואחד מאיתנו לחיות באופן מלא ולבוא לידי ביטוי באופן שלם..

כעת זה הזמן בו מתאשר מגע חזק מאד עד טלטלה עם הפצע ובו זמנית עם חומרי ריפוי חדשים שמגיעים כמו סכין מנתחים, סכין שמוריד את החולי, הזיהום, העייפות, הדאגה, החרדה, הקורבנות, המסכנות, הכאב או ההדחקה וההכחשה.. כל מה שמוזן מאיתנו יכול לרדת בשנייה.. ומכאן יכולה להיווצר הקלה גדולה מאד שתתיר לנו לצאת למסע מחודש לעצמאות וביטוי שלם של מי שאנו

נקודה נוספת שהריפוי יכול לאפשר, פריקת הלחץ, הכעס, המתח, האלימות (העיקר כלפי עצמנו) וכיון שאלה עומדים על הפרק כתופעות שיכולת להתפרק, כן הן גם יכולות להתעצם ולכן כדאי להיות מודעים לתופעה, ברגע שיש העצמה של התופעות הללו זה הזמן שהן מנסות להילחם על קיומן.. מותר לחתוך ולוותר על כל מה שלא עובד נכון במסע החיים שלנו, בכל מום בו אנו מרצים או מתרוקנים מתוך ייאוש.. זה הזמן לשחרר..

חשוב לציין שדווקא בזמן בו הפצע נחשף ונפער, זה הזמן בו ניתן לזהות אותו להסכים לרפא.. לכן היום יש חשיבות עצומה לכנות , אמת והסכמה להתחיל מסע חדש : מסע של ריפוי הקול הפנימי של דמות הלוחם ובאמצעותה נוכל להגיע למנהיגות פנימית שלמה ובריאה, עוצמתית וחזקה..

..

 

4 מחשבות על “נפצעים או מרפאים – מארס נצמד לכירון – 15.6.22”

כתיבת תגובה